4 naudas tērētāju tipi: Kuram atbilsti Tu?

patēriņa kredīts internetāMēdz teikt, ka naudu vislabāk prot tērēt sievietes. Taču tas nebūt neatbilst patiesībai. Naudu tikpat labi prot un spēj tērēt vīrieši.  Šeit viss atkarīgs nevis no dzimuma, bet gan naudas tērētāja tipa, kuri var būt piemērojami kā vīriešiem, tā arī sievietēm.

Nedēļu pirms algas maciņā žvadz jau viena vienīga sīknauda? Vai varbūt čaukst aizdomīgi daudz papīrnaudas banknošu, kad to pakrata? Ieguldi vērtspapīros vai nekustamajā īpašumā vai zaudē galvu, kad ieraugi jauno Iphone modeli?

Kāds naudas tērētāja tips Tu esi? To uzzini turpinājumā.

Taupīgais. Taupīgais parasti vienmēr žēlojas, ka naudas nav, lai gan atšķirībā no visiem pārējiem, skaita katru centu un rūpīgi plāno ko, kam un kurā brīdī var vai nevar tērēt. Reizēm taupot arī uz pilnīgi elementārām un ikdienā nepieciešamām lietām, taupīgais apkārtējiem var likties pat skops. Bet tā nav, viņš vienkārši vēlas tērēt prātīgi, lai vienmēr būtu naudas iekrājumi.

Taču, kā vēsta paruna, “ko taupa taupītājs, to paņem laupītājs”, tāpēc taupīgajam bieži vien sanāk lieli neplānoti izdevumi, kas viņam rada jo lielāku diskomfortu par izdevumiem. Šie cilvēki, kā jau var nojaust, pret naudu attiecas atbildīgi, tieši tāpat kā pret kredītiem un citiem naudas aizdevumiem (vairāk mājas lapā).

Izšķērdīgais.  Izšķērdīgais praktiski nekad nedomā par naudu, bet gan par to, ko ir iekārojis iegādāt viņa prāts. Ja ir sanācis ieiet kādā veikalā un ieraudzīt kādu oriģinālu lietiņu – neatkarīgi no tā, vajadzīgs tas viņa ikdienai vai ne, izšķērdīgais grib to nopirkt. Un parasti to arī dara. Savu izvēli viņš praktiski nekad to nenožēlo, taču jēgas no pirkuma gan nav nekādas.

Lai cik jocīgi nebūtu, par spīti tam, ka izšķērdīgais neseko līdzi saviem izdevumiem, naudas dīvainiem pirkumiem viņam vienmēr kaut kā pietiek.

Nožēlotājs. Ikviens pirkums un tēriņš nāk ar nožēlu pēc pāris sekundēm. Nožēlotājs it kā netērē neprātīgi un neapdomīgi, taču katru pirkumu vienalga nožēlo – arī tad, ja tās ir bijušas pilnīgi ikdienā nepieciešamas lietas. Atšķirībā no taupīgā, Nožēlotājs pērk,  taču uzreiz arī nožēlo. Vissmagāk nožēloti tiek piektdienu vakaru izdevumi pēc ballītes ar draugiem. Tos Nožēlotājs pārdzīvo vissmagāk. Taču – līdz nākamajai piektdienai jau aizmirstas.

Apdomīgais. Šis ir naudas tērētāja tips, kam piemīt visu iepriekšminēto tipu īpašības, taču nelielā daudzumā. Viņš taupa, reizēm neapdomīgi tērē un reizēm nožēlo iztērēto. Taču, atšķirībā no pārējiem tipiem, apdomīgais vairāk skaita, plāno un apraksta savus izdevumus un ienākumus, lai būtu tiem vieglāk sekot līdzi.

Turklāt, ja arī gadās iztērēt ko neplānotu, viņš vienmēr atradīs iespēju papildināt savus ienākumus – lai varētu atļauties tērēt tam, kam patiešām gribas.