4 soļi auto apkopei

KASKOJa esat kļuvis par automašīnas īpašnieku, mašīnas apkope tagad iekļuvusi Jūsu regulāro darbiņu sarakstā. Šis process var būt ne tikai izmaksu ziņā dārgs, bet arī laikietilpīgs. Lai izvairītos no ārkārtīgi lielu naudas summu izdošanas auto servisā, veicot dažādus remontdarbus vai pat mainot mašīnas detaļas, noteiktos auto apkopšanas darbos varat investēt tagad.

Turpinājumā sniegsim 6 soļus auto apkopei, kas palīdzēs nodrošināt Jūsu automašīnas veiksmīgu kalpošanu. 

    1. Regulāri mazgājiet savu auto. Jūsu automašīna katru dienu pakļauta saulei, nokrišņiem, smogam, netīrumiem, koku sulām, beigtiem kukaiņiem un putnu fekālijām. Šie gruži var saēst mašīnas krāsu un pat radīt rūsu. Lai gan nenomazgājot savu auto sekas neredzēsiet uzreiz, laika gaitā šie netīrumi būtiski ietekmēs auto virsbūves stāvokli. Jūsu auto mazgāšanas nepieciešamības biežums noteikti atkarīgs no tā, kur dzīvojat un pa kādiem ceļiem pārvietojaties. Arī sezona var ietekmēt to, cik bieži nepieciešams mazgāt auto. Vasarā mašīnas ātrāk apput, tāpēc šajā laikā mašīnu noteikti nepieciešams mazgāt biežāk. Mazgājot automašīnu, neaizmirstiet kārtīgi notīrīt vējstiklu. Netīrs vējstikls ir nopietns apdraudējums Jūsu drošībai, jo tas var apgrūtināt redzamību uz ceļa, tāpēc tīriet to regulāri. Atkarībā no laika apstākļiem, izvēlieties atbilstošāko logu tīrīšanas šķīdumu un sekojiet vējstikla slotiņu stāvoklim. Auto mazgāšanu varat veikt auto salonā, taču, ja to vēlaties darīt pats, pārliecinieties, ka izmantojat speciāli transportlīdzekļa mazgāšanai paredzētus līdzekļus. 
    2. Pārbaudiet spiedienu auto riepās. Ļoti svarīgi uzturēt atbilstošu spiedienu automašīnas riepās, lai saglabātu labu auto vadāmību un riepu kalpošanas laiku. Vispareizāk spiedienu riepās pārbaudīt pirms braukšanas. Pārāk augsts vai zems gaisa spiediens riepās var radīt protektoru nodilumu, kas savukārt būtiski ietekmē braukšanas komfortu un pat drošību. Pareizs gaisa spiediens riepās ne tikai nodrošinās labāku auto vadāmību, bet arī ekonomēs Jūsu auto degvielas patēriņu. Atcerieties, ka gaisa spiediens riepās mainās diezgan bieži. To ietekmē gan veiktās distances, gan ceļu kvalitāte un laika apstākļi.
    3. Pārbaudiet motoreļļu. Motoreļļa ir ļoti svarīgs faktors Jūsu auto veiksmīgai ripošanai. Tā ieeļļo visas dzinēja kustīgās daļas, lai tās nerīvētos un nesabojātos. Ja Jūsu transporta līdzekļa motoram nav pietiekoši daudz eļļas, pastāv lielāks risks, ka tas var sagādāt Jums problēmas. Motoreļļas līmeni varat pārbaudīt pats – viss kas Jums būs nepieciešams ir tīrs papīra dvielis, atbilstošs apgaismojums un mērkociņš (dipstick). Vispirms atrodiet un izvelciet šo mērkociņu no Jūsu auto dzinēja tvertnes. Tad noslaukiet to papīra dvielī, lai uz tā nebūtu eļļas palieku. Tad vēlreiz ielieciet mērkociņu atpakaļ tvertnē, izņemiet to un tad nolasiet mērījumu. Mērkociņam parasti būs divas atzīmes – līnijas vai caurumi. Mērījumu nolasa vadoties pēc tā, kur eļļas nospiedumi beidzas un sākas sausā daļa. Ja eļļa ir starp šīm divām mērkociņa atzīmēm, eļļas līmenis Jūsu dzinējam ir pietiekošs, savukārt, ja eļļas nospiedums ir zem zemākās atzīmes, Jūsu auto steidzami nepieciešama eļļas pievienošana.
    4. Veiciet automašīnas apdrošināšanu. Lai gan auto apdrošināšana neprasa fiziska un praktiska spēka pielietošanu, tā tomēr ir sava veida auto apkope. Apdrošinot savu auto, Jūs priekšlaicīgi parūpēsieties par finansiāliem zaudējumiem nelaimes situāciju gadījumā. Ikmēneša maksājumi auto apdrošināšanai dažkārt var likties kā ieguldījums bez rezultāta, tomēr vērts saprast, ka neparedzētu situāciju gadījumā būsiet nodrošināts un varēsiet atgūt zaudēto. No ceļu satiksmes negadījumiem pasargāts nav neviens, un pat, ja esat izcils braucējs ar milzīgu braukšanas stāžu, ne vienmēr varat paļauties, ka citi ceļu satiksmes dalībā iesaistītie šoferīši ir tik pat pieredzējuši, apzinīgi un piesardzīgi. Papildus obligātajai OCTA polisei šeit, varat iegādāties KASKO, kas ļaus Jūs pasargāt no finansiāliem zaudējumiem auto avārijas, apzagšanas vai auto zādzības gadījumā.