5 ieteikumi veiksmīgām brīvdienām

ceļojumu apdrošināšanaTuvojoties siltajai sezonai, daudzi sāk plānot atvaļinājumus. Viena no labākajām izvēlēm, lai brīvdienas būtu lieliskas un atmiņā paliekošas, ir došanās tuvākā vai tālākā ceļojumā. Taču, kā zināms, atpūtas kvalitāti var ietekmēt visdažādākie faktori, un daži no tiem ir pavisam vienkārši.  Turpinājumā daži vienkārši padomi, kā parūpēties, lai brīvdienas izdotos pēc iespējas veiksmīgākas.

Pārbaudi ceļošanas dokumentus

Pirms došanās ārpus Latvijas laicīgi jāpadomā par ceļošanai derīgiem dokumentiem. Pārbaudi pases vai ID kartes termiņu un iepazīsties ar visu informāciju, kas varētu noderēt, ceļojot uz ārvalstīm. Ja plāno ceļot kopā ar bērniem, pārliecinies, ka arī viņiem ir derīgi personu apliecinoši dokumenti.

Izvēlies piemērotu bagāžu un apģērbu

Lai arī, plānojot ceļojumu, jārēķinās ar dažādiem izdevumiem, piemērotu somu un koferu iegādei nevajadzētu taupīt. Ja plāno ceļojumu ar lidmašīnu, pārbaudi, vai bagāžas izmēri atbilst izvēlētās aviokompānijas noteikumiem. Otrkārt, bagāžai jābūt ērti pārnēsājamai un pietiekami izturīgai.

Tāpat uzmanība jāpievērš arī apģērbam. Tas jāizvēlas atbilstoši laika apstākļiem, tādēļ pirms došanās ceļojumā nenāks par sliktu iepazīties ar laika prognozēm valstī, uz kuru plānots doties. Tik pat svarīgi arī, lai apģērbs būtu ērts. Vislielākā uzmanība jāpievērš apaviem, lai ceļojuma laikā nebūtu jāuztraucas par nogurušām un sāpošām kājām.

Naktsmājas rezervē laicīgi

Plānojot ceļojumu, laicīgi jāpadomā arī par naktsmājām. Pirmkārt, tas palīdzēs izplānot ceļojuma budžetu, otrkārt – sniegs drošības sajūtu. Izvēloties naktsmājas, ņem vērā vairākus faktorus – ne tikai izmaksas un papildu iespējas, bet arī citu ceļotāju atsauksmes.

Izmanto mūsdienu tehnoloģijas

Ceļotāju ērtībām pieejami ne tikai noderīgi padomi internetā – ir izveidotas arī dažādas mobilās aplikācijas, kas var noderēt gan plānojot brīvdienas, gan arī ceļojuma laikā. Viena no tādām ir lietotne ‘’Ceļo droši’’ –  tā palīdzēs gan veiksmīgi sagatavoties gaidāmajam ceļojumam, gan brīdinās par iespējamiem riskiem, kā arī sniegs informāciju ārkārtas situācijās. Aplikācija ietver:

  • Ieteikumus par nepieciešamajiem dokumentiem, ceļojot uz konkrēto valsti;
  • Brīdinājumus par situāciju valstī, ieteikumus darba meklētājiem un citus noderīgus faktus;
  • Ceļojuma plānotāja funkciju ar iespēju pievienot personīgus atgādinājumus;
  • Latvijas pārstāvniecību kontaktinformāciju un informāciju par to, kā rīkoties ārkārtas situācijās;
  • Ātras un ērtas saziņas iespējas Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulāro dienestu

Nodrošinies pret iespējamiem riskiem

Došanās ceļojumā saistās ne tikai ar prieku, bet arī ar zināmu satraukumu – ikviens ir dzirdējis stāstus par atceltiem reisiem vai nozaudētu bagāžu.

Par laimi mūsdienās pieejami dažādi apdrošināšanas veidi, viens no tiem ir ceļojumu apdrošināšana. Tā palīdzēs justies drošāk un ļaus saglabāt mieru pat krīzes situācijās.

Lai brīvdienas izdotos veiksmīgas, ņem vērā ieteikumus un sagatavojies tām laicīgi!