6 ieteikumi produktīvākai darba dienai

patēriņa kredītsUzņēmumi meklē darbiniekus, kuri spēj veiksmīgi tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem. Pilnveido savas prasmes, esi rūpīgs un neslinko. Ja radušās grūtības, meklē risinājumu un esi pozitīvs. Šādos brīžos ir svarīgi zināt, kā labāk plānot savu dienu un strādāt produktīvāk.  

Labs miegs

Dodies gulēt laicīgi un velti miegam vismaz 8h. Kvalitatīvs miegs stiprinās Tavu veselību un labsajūtu. Ja būsi izgulējies, Tu daudz labāk koncentrēsies darbam. 

No rīta piecelies nedaudz agrāk! Paēd gardas brokastis, saģērbies ērti un centies nekavēt darba dienas sākumu.  

Sagatavojies darba dienai ar labu noskaņojumu. Tas palīdzēs ar pozitīvu attieksmi veikt uzticētos pienākumus.

Veicamo pienākumu saraksts 

Uzsākot darba dienu, nosaki mērķus un prioritātes.  Pārdomā veicamos darbus, pieraksti uzdevumus elektroniskajā kalendārā vai piezīmju blociņā. 

Šādā veidā Tu strādāsi produktīvāk, koncentrēsies darbam, kā arī iekļausies darbu izpildes termiņā.  

Strādā jebkur

Iegādājies mūsdienīgu un ērtu planšeti vai portatīvo datoru. Izmanto viedierīces un strādā no jebkuras vietas pasaulē! Veic uzticētos pienākumus kafejnīcā, mājās, lidostā vai esot ceļā. Portatīvo datoru vai planšeti varēsi izmantot konferences zvanu veikšanai, sagatavoties prezentācijām un veikt dažādus aprēķinus. 

Iegādājies jaudīgu portatīvo datoru vai planšeti un strādā daudz produktīvāk! Ja nedaudz pietrūkst līdzekļu tehnikas iegādei, iespējama aizņemšanās, taču tikai atbildīgi izvērtējot savu maksātspēju. Šajā mājas lapā ir iespējams uzzināt vairāk par aizņemšanos internetā. 

Interneta lietošanas paradumi

Komunikācija ir svarīga lieta ikvienā uzņēmumā! Uzsāc darba dienu ar e – pasta pārskatīšanu. Atbildi uz e – pasta vēstulēm un raksti nepieciešamās ziņas.

Samazini sociālo tīklu izmantošanu darbā! Lasi jaunākās ziņas, izvairies vai nobloķē sociālo tīklu adreses. Šādā veidā Tu neslinkosi, koncentrēsies darbam un dienu pavadīsi produktīvi. 

Tikšanās

Organizē pārdomātas sapulces tikai tad, kad vajadzīgs. Šādā veidā Tu nezaudēsi laiku un spēsi paveikt vairāk!

Pirms plāno nākamo sapulci, pārdomā vai ir vajadzīga tikšanās klātienē. Ar komandu,  kolēģiem un klientiem Tu vari komunicēt ar e – pasta starpniecību, saszvanīties vai organizēt videokonferences.

Ja bez sapulces nevar iztikt, plāno aktīvas tikšanās! Pārrunājiet aktuālos jautājumus un ģenerējiet jaunas idejas, stāvot kājās. Šādā veidā sarunas raisīsies daudz raitāk. 

Parūpējies par savu un kolēģu labsajūtu! Pirms sapulces pārdomā, vai Tev ir viss nepieciešamais: kancelejas piederumi, biroja tehnika, ērti krēsli, ūdens un uzkodas. 

Brīvais laiks

Dodies pārtraukumos un atpūtini redzi no datora lietošanas. Pusdieno ārpus darba un pastaigājies. Ja iespējams, pārtraukumos lasi grāmatu, klausies mūziku vai dari ko citu, kas nav saistīts ar veicamajiem pienākumiem. 

Darba laikā apēd kādu uzkodu un dzer daudz ūdeni. 

Pilnvērtīga atpūta palīdzēs Tev būt produktīvam visas dienas garumā!

Brīvdienās vai atvaļinājumā iepriecini sevi un dodies ceļojumā! Apskati skaistākās vietas Latvijā vai dodies atpūtā uz ārzemēm.