7 vienkārši triki, kā būt “zaļākam”

patēriņa kredītsMūsdienās tiek pievērsta īpaši liela uzmanība klimata pārmaiņām. Cilvēki arvien vairāk tiek aicināti pievērsties „zaļākam” dzīvesveidam. Iespējams, ka daudzi domā, ka to ir grūti izdarīt, tomēr tā nebūt nav. Pat vismazākā lieta ilgākā laika posmā var palīdzēt gan pašam, gan apkārtējai videi. 

Raksta turpinājumā Tu atradīsi 7 vienkāršus trikus, kā būt „zaļākam”.

  1. Pārvietojies ar velosipēdu! Pārvietošanās ar velosipēdu nāk par labu gan dabai, gan Tavai veselībai. Pārvietojoties ar velosipēdu, Tu ietaupi gan laiku, gan savu naudu, jo Tev nav jāpērk degviela. Ja neesi velosipēda piekritējs, vari iegādaties elektrisko skrejriteni, kas ir kļuvis diezgan pieprasīts cilvēku vidū. Jāsaka gan, ka tas nav lēts, tāpēc patēriņa kredīts no https://www.ladyloan.lv/aizdevumi/paterina-kredits ir viens no variantiem, ko cilvēki izmanto, lai varētu atļauties iegādāties elektrisko skrejriteni. Tiesa, pirms tam šis solis ir rūpīgi un atbildīgi jāizvērtē. Protams, ja dzīvo diezgan tālu no darba vai ārpus pilsētas, tad diez vai velosipēds vai elektriskais skrejritenis būs labākā izvēle. Tādā gadījumā vari izvēlēties sabiedrisko transportu. 
  2. Nepērc nevajadzīgas lietas! Ļoti daudzi cilvēki nespēj atturēties no nevajadzīgu lietu iegādāšanās. Visvairāk tas izpaužas tieši apģērbu pirkšanā. Ir cilvēki, kuri seko līdzi ikvienai modes tendencei, līdz ar to arī vēlas iegādāties arvien jaunus apģērba gabalus. Taču, vai viņi ir padomājuši, cik daudz resursu nepieciešams, lai izgatavotu kaut vai tikai vienu apģērba gabalu? Apģērbu ražošanā ir vajadzīgi ļoti daudzi resursi, tāpēc, lai pārāk nekaitētu apkārtējai videi, samazini kāri pēc jauna apģērba. Ja tomēr vēlies iegādāties ko jaunu savā garderobē, izvērtē iespējas iepirkties lietotu apģērbu veikalos.   
  3. Iegādājies auduma iepirkumu somu! Vai esi pamanījis, cik daudz plastmasas maisiņu atrodas Tavās mājās? Iespējams, ka katru reizi, kā dodies uz veikalu, Tu iegādājies jaunu plastmasas maisiņu. Lai kļūtu „zaļāks”, iegādājies auduma iepirkumu somu, ko verēsi izmantot ilgtermiņā. 
  4. Neizmanto vienreizējos traukus! Noteikti, ka arī Tu dodies dažādos piknikos, kur lieto vienreizējos traukus. Šie trauki dabā sadalās tikai pēc vairākiem desmitiem gadu. Tāpēc, dodoties piknikā, ņem līdzi no mājām savus traukus.
  5. Izmanto savu termokrūzi! Ja arī Tu esi viens no cilvēkiem, kurš katru rītu dodas pēc kafijas uz kādu kafejnīcu vai degvielas uzpildes staciju, tad ņem līdzi savu termokrūzi. Šādā veidā samazināsi piesārņojumu, kā arī saņemsi atlaidi kafijai. 
  6. Šķiro atkritumus! Daudzus atkritumus var pārstrādāt, tādējādi samazinot atkritumu kalnus, kas atrodas dabā. Tāpēc ir svarīgi, lai arvien vairāk cilvēku savā ikdienā ieviestu atkritumu sķirošanu. Ja Tu vēl neesi sācis škirot atkritumus, tad ir īstais laiks, lai to darītu. 
  7. Izmanto personīgo ūdens pudeli! Lai samazinātu piesārņojumu, izmanto savu personīgo ūdens pudeli, nevis katru reizi pērc jaunu. Ūdeni varēsi uzpildīt mājās vai arī ārpus tās, jo mūsdienās tiek izveidots arvien vairāk vietu, kur ir pieejams bezmaksas dzeramais ūdens.