Attiecības un nauda – 5 padomi, kā finanses var vienot, nevis šķelt

 

patēriņa kredītsAttieksme pret naudu, tās uzkrājumiem vai galvenajiem tērēšanas ieradumiem noteikti būtu viens no jautājumiem, ko pārim izrunāt attiecību sākumā. Kad divi dažādi cilvēki sanāk kopā un izveido ģimeni, ir daudz sfēru, kurās būs atšķirīga pieredze un ieradumi, un būs jāpanāk, lai tas nevis šķir un ir iegansts strīdiem, bet gan bagātina attiecības.

  1. Uzticaties viens otram arī finansu jautājumos. Stipru attiecību pamatā ir atklāta spēle, kurā nav nevajadzīgu noslēpumu. Uztverot attiecības kā kopīgu ceļu, arī jūsu sarunām par naudu, tās tērēšanu vai ieguldīšanu ir jābūt veselīgām.
  2. Ja tērēt var viens, to var darīt arī otrs. Izrunājiet, kuras ir jūsu atsķirīgās vajadzības un vēlmes. Ja vīrietis, piemēram, vēlas pavadīt laiku ar saviem draugiem, tad līdzvērtīgi arī sievietei ir nepieciešams savs laiks un tam atvēlētās finanses.
  3. Neizdariet neveselīgu spiedienu uz otru! Pamudinājums, veselīga kritika vai cieņpilna norādīšana uz kļūdām var kalpot attiecību pozitīvai dinamikai. Ja kaut kādu iemeslu dēļ pelnītājam rokas ir nolaidušās, tad labs iedrošinājums ir vietā. Var pienākt brīdis, kad viens no jums uz kādu laiku nevar strādāt vai arī darbs/bizness tiek pazaudēts. Tie ir īpaši sensitīvi dzīves periodi, kuros, gudri rīkojoties, attiecības var kļūt pat stiprākas. Ja viens no jums būs nepacietīgs, nesaprotošs, tad otrs spiediena rezultātā var sākt kļūt noslēgts, drūms vai “uzvilkts”. Īpaši grūts pārbaudījums jebkurām attiecībān ir, ja pārī bez darba un tātad finansēm paliek tieši vīrietis. Jo vīrietis pēc savas būtības ir radīts būt par to, kurš vēlas parūpēties par savu ģimeni. Tāpēc ieteikums sievietēm – ja piedzīvojat šādu brīdi, esiet iejūtīgas.  Esiet gatavas uzņemties uz kādu laiku arī ģimenes apgādnieka lomu, bet – neesot nīgras par to.  Neparādiet otram lieku pārākumu vai pēkšņi nepaziņojiet, ka nu jums ir tiesības izlemt pilnībā naudas izlietojumu un piemēram doties spontānos iepirkšanās izbraucienos.
  4. Esiet vienoti lēmumā par to, ko iesākt, ja nepietiek! Izrunājiet, ko abi domājat par aizņēmumiem. Kā tiek uztverts patēriņa kredīts un, kuras ir tās dzīves situācijas, kad tas būs pieļaujams?
  5. Jūs nepelnat tikai sev. Vienoti būsiet, ja jums būs harmonija un mīlestība jebkurā no dzīves jomām. Ja runājam par naudu, atceraties, ka to jūs nepelnat tikai sev. Jebkuras finanses, kas ienāk jūsu ģimenē, ienāk jūsu kopīgajā ikdienā. Tā savukārt ir piepildīta gan ar vajadzībām pēc kopīgi pavadīta atpūtas laika, gan primāro vajadzību segšanai, gan arī jūsu kopīgās nākotnes celšanai. Neļaujiet, lai naudas jautājums sagrauj to, ko esat viens otram solījuši attiecību sākumā.