Drošība internetā – četri svarīgi noteikumi lietotājiem

portatīvie datori onlineIr skaidrs, ka izmantojot internetu, ir jāievēro zināmi drošības pasākumi, lai interneta lietotājs neapdraudētu pats sevi. Vislielākā piesardzība tiek ievērota, izmantojot interneta banku vai veicot citus ar naudu saistītus darījumus. Tomēr interneta vidē ir vēl daudzi citi riska faktori, kas būtu jāņem vērā.

Paroles

Svarīgi izvēlēties drošas paroles un neizpaust tās citām personām. Tas attiecas gan uz interneta bankas paroli, gan citām interneta platformām, kur parole nepieciešama.  Jāatceras, ka neviena banka vai cita institūcija nekad nejautās Tavus lietotāja datus.

Ņemot vērā, ka šobrīd plaši tiek izmantoti portatīvie datori (lasīt šeit), turklāt – arī ārpus mājas vai darba vietas, arī tiem ir gudri uzlikt paroli, lai citas personas netiktu klāt privātai informācijai.

E-pasti un to pielikumi

Arvien izplatītāka parādība kļūst e-pasti ar pielikumiem, kas tiek izmantoti datora inficēšanai ar vīrusu. Lai no tā izvairītos, nedrīkst vērt vaļā aizdomīgus e-pastus un to pielikumus. Vislabāk tos uzreiz izdzēst. Tik pat prātīgi ir izvērtēt arī ienākošos zvanus un aktivitātes sociālajos tīklos – krāpnieki aktīvi darbojas arī tur.

Droša datora lietošana

Lai pasargātu savu datoru un līdz ar to – arī tajā glabāto informāciju, svarīgi rūpēties par piemērotas antivīrusa programmas izmantošanu. Tik pat svarīgi ir lietot licencētas datorprogrammas, kas iegūtas no drošām un uzticamām vietnēm. Lejupielādējot jebkādus failus, ir rūpīgi jāizvērtē vietne, no kuras tas tiek darīts.

Aktivitātes interneta vidē

Atceries – viss, ko Tu publicē internetā, automātiski kļūst publisks, tādēļ vienmēr rūpīgi pārdomā, kādu informāciju izpaud. Starp citu, tas attiecas ne tikai uz ierakstiem un fotogrāfijām, bet arī uz komentāriem un pat ‘’like’’ spiešanu – arī šādas aktivitātes var ietekmēt situāciju nākotnē.

Lai arī krāpniecības shēmas mūsdienās ir visdažādākās, tās atpazīt nav nemaz tik sarežģīti. Pirmkārt, jāatceras, ka bezmaksas siers ir tikai peļu slazdā. Otrkārt – visi piedāvājumi kritiski jāizvērtē, pievēršot uzmanību detaļām.

Rūpējies par savu un datora drošību gudri, vienmēr izvērtējot visus riskus!