Idejas, kā piepelnīties papildus

 

kā uzlabot ģimenes finansiālo stāvokliDažkārt mērķi un vajadzības aug lielumā un nākas arvien vairāk domāt kā nopelnīt papildus naudu ģimenei, tāpēc neskatoties uz to kādi ir mūsu pamatdarbi, mums ir daži ierosinājumi un idejas, kā izmantot brīvo laiku un iespējas, un kā uzlabot ģimenes finansiālo stāvokli

Turpinājumā esam atlasījuši 5 darbus ar kuriem var iegūt papildus ienākumus esot mājās, kā arī ieteikumi ieradumu maiņai, lai finansiālais stāvoklis uzlabotos. 

Ieradumu maiņa

Kas ir tās lietas vai pakalpojumi, kuri atņem lielu daļu finanses Jūsu ģimenē? Lieliska metode ir sākumā fiksēt visus ienākumus un izdevumus un tad tos pavisam vienkāršā veidā izanalizēt. Piemēram, sporta kluba abonements vasaras laikā, kad skrieniet tāpat ārā vai piemirsts video straumēšanas automātiskais maksājums, par kuru naudu atvelk, tomēr jau kādu laiku neskatieties to.

Tāpat arī regulāra kafijas pirkšana kafejnīcās vai degvielas uzpildes stacijās tā vietā, lai iegādātos termosu un pagatavotu kafiju mājās ir labs sākums, lai tēriņus samazinātu. 

Kādus darbus darīt, lai piepelnītos?

Vispirms jau jāapzinās savas iespējas un talanti, iespējams, ka sen jau ir sajūta, ir vēlme izmēģināt roku kādā hobijā, ko apzinieties arī kā iespējamu peļņas avotu. 

Un šeit tad daži iespējamie darbi, ar kuriem variet mēģināt to sākt:

  • Iespējams, ka esiet labs fotogrāfs, kas brīvā laikā fotogrāfē dabu, emocijas un dzīvi, tomēr neuzdrošinieties līdz šim bildēt kādam, kas tās pirktu, tāpēc šādā gadījumā iesakām papētīt interneta vidē portālus, kuros cilvēki izvieto savas bildes. Citi portāli ir tādi, kuros var reģistrēties un pārdot savas bildes, citi ir tādi, kuros cilvēki labprātīgi var ziedot naudu par katru Jūsu lejuplādēto bildi. Tiesa, šie ir pasīvie ienākumi, bet ja Jūsu fotogrāfiju kartotēka ir liela, tad kvalitatīvu un labu materiālu variet pavisam noteikti izvietot šajās lapās.
  • Ja Jums padodās grafiskais dizains, tad ir vairāki pasaules līmeņa portāli, kuros variet sacensties ar citiem dizaineriem par grāmatu vāku, žurnālu, vizītkaršu un citu veidu materiālu izstrādi. Šāds darbs ir darāms esot no mājām vai jebkur citur pasaulē esot pie datora. 
  • Privātstundas klātienē vai online ir veids kā savas zināšanas nodot citiem un mūsdienu tehnoloģiju laikmetā Jūs variet apmācīt gan ar valodu zināšanām, gan pareizu ēšanu vai treniņu programmām. 
  • Rediģēšana vai korektūra ir darbs, ko variet veikt no mājām, ja Jums ir labas valodas zināšanas arī gramatiski. Tad kā brīvā laika papildus darbu variet veikt dažādu rakstu darbu, grāmatu vai žurnālu korektūras un rediģēšanas.
  • Tulkošana ir veids kā piepelnīties, tomēr Jums noteikti ļoti augstā līmenī jāpārzina valoda, vislabākā pozīcijā ir tie, kuriem ir retāku valodu zināšanas, jeb labas valodu kombinācijas, piemēram igauņu – krievu vai dāņu – latviešu utml. 

Ģimenes finansiālā stāvokļa uzlabošanai vienmēr jāsāk ar savu zināšanu, hobiju un prasmju apzināšanos, tāpēc, katra lieta, ko variet veikt esot mājās, Jums var pārvērsties kā papildus darbs un peļņas avots!