Kā finansiāli sagatavoties jauna darba meklējumiem

kredītiZināms, jauna darba atrašana mēdz būt sarežģīts un nereti arī laikietilpīgs process. Šī iemesla dēļ tam būtu jāsagatavojas arī finansiāli.

Izvērtē vajadzības

Veido iekrājumu ikdienas izdevumiem. Lai arī prātīgāk ir no esošā darba aiziet tikai tad, kad esi atradis jaunu, ne vienmēr tas ir iespējams. Tādēļ vajadzētu jau laicīgi padomāt par iekrājumu veidošanu ikdienas tēriņu segšanai laikā, kad būsi darba meklējumos. Šādiem iekrājumiem ir būtiska nozīme, sevišķi, ja esi ģimenes galvenais apgādnieks. Iekrājumu apmēram būtu jābūt tik lielam, lai ar to varētu bez problēmām izdzīvot vismaz trīs mēnešus.

Rēķinies ar izdevumiem, kas saistīti ar darba meklēšanas procesu. Plānojot izdevumus, jāņem vērā arī tie tēriņi, kas radīsies procesa gaitā, piemēram, transporta izdevumi vai piemērots apģērbs, dodoties uz darba intervijām. Vēl viena tēriņu grupa, kas būtu jāizsver – iespējams, pirms jauna darba uzsākšanas jāapmeklē kādas apmācības vai, piemēram, jāatjauno sertifikāts.

Atrodi risinājumus

Kad esi izvērtējis, kāda ir nepieciešamā naudas summa, jāķeras klāt plāna īstenošanai. Pirmkārt, pārskati savu ikmēneša budžetu un atrodi brīvos līdzekļus, kurus vari novirzīt laikam, kad tie būs nepieciešams vairāk. To visātrāk iespējams izdarīt, izvērtējot to naudas summu, ko tērē ikdienā – piemēram, pārtikai.

Ja Tev ir noformēti kredīti, laikā, kamēr Tev vēl ir stabili ienākumi, jādara viss, lai to apmēru mazinātu. Ja vien iespējams, palielini to summu, ko ik mēnesi atdot aizdevējam – tas mazinās stresu periodā, kad būsi jauna darba meklējumos.

Meklē papildu peļņas iespējas. Ja atradīsi blakus nodarbes, ar kuru palīdzību varēsi papildināt personīgo budžetu, varēsi justies daudz drošāk arī laikā, kad būsi bez pastāvīga darba. Mūsdienās iespējas papildus nopelnīt ir gana plašas – vari izmantot savas zināšanas, lai sniegtu privātstundas vai veidotu mājaslapas. Arī hobiju vari pārvērst ievērojamā peļņā – ja Tev padodas rokdarbi, esi prasmīgs kūku cepējs vai lielisks fotogrāfs, klienti noteikti atradīsies. Un, kas zina, varbūt šī papildu nodarbe reiz pāraugs biznesā.

Vēl viens veids, kā palielināt summu, ko vari novirzīt nākotnei, ir pārskatīt mājās esošās lietas un pārdot to, kas vairs nav vajadzīgs. Tās var būt apģērbs, ko vairs nevalkā vai grāmatas, ko vairs nelasi. Šobrīd veiksmīgu darījumu noslēgt ir vieglāk par vieglu – internetā pieejamas visdažādākās platformas, kur piedāvāt lietas tiem, kuriem tās būtu nepieciešamas.

Darba maiņa ir aizraujošs un, jā, arī izaicinošs process. Lai mazinātu stresu, ko tas rada, svarīgi tam pienācīgi sagatavoties. Bez šaubām, visu nav iespējams paredzēt, taču jutīsies daudz drošāk un mierīgāk, ja būsi veicis pamatsoļus, kas palīdzētu veiksmīgi izdzīvot šo pārejas posmu.