Kā (finansiāli) uzturēt ilgtermiņa attiecības?

patēriņa kredīts pārimMēdz smiet, ka aprēķina laulības ir pašas noturīgākās. Lai nu kā arī nebūtu, attiecību jomā mēs visi esam nedaudz neveikli, un tie, kas sevi uzskata par ekspertiem, nekad nevar būt piedzīvojuši visus iespējamos attiecību modeļus, lai varētu zināt visu šajā sarežģītajā un tik mainīgajā jomā.

Protams, dot padomu citiem ir daudz vieglāk, jo no malas citu cilvēku attiecības šķiet labāk redzamas (kļūdas un nepilnības tajās), tajā pašā laikā – nekad nevaram zināt visas attiecību nianses, par ko var zināt tikai šie divi cilvēki, kas ir attiecībās viens ar otru.

Protams, lielākoties mērķis, uzsākot attiecības, ir ilgtermiņam. Neviens taču iepazīstoties jau nedomā par šķiršanos. Un, jo nopietnākas kļūst attiecības un vairāk kopā savijas ikdienas dzīve (ja vēl tiek uzsākta kopdzīve), jo vairāk tajā jārisina arī finansiālie jautājumi.

Brīdis, kad katram savs maciņš pamazām transformējas un kļūst par kopējo, kas var notikt arī pirms laulībām, kad viss īpašums tāpat legāli kļūst kopīgs.

Reizēm nepieciešama īpaša uzticēšanās, lai veidotu kopīgu maciņu un finansiālos jautājumus risinātu nevis kā „mans” vai „tavs”, bet gan mūsu. Un tad vēl tas, ka, lai kā arī nebūtu ar kopējo maciņu, ir lietas, kas katram tomēr būtu jāgādā pašam, ja vien nav kādi īpaši apstākļi. Katrā gadījumā finansiālais jautājums attiecībās nereti ir gana sensitīvs.

No paziņām dzirdēts, ka nav nekā saistošāka diviem cilvēkiem, kā kopīgi ņemts patēriņa kredīts – kas kopīgi jāmaksā un ņemts kopējam mērķim, tomēr tad jau ir laikā, kad attiecības ir pietiekami stabilas un savstarpējā uzticēšanas augsta.

Lai vispār veidotu stabilas ilgtermiņa attiecības, vispirms jābūt atklātiem vienam pret otru par savu esošo finansiālo situāciju.

Nav vērts stāstīt partnerim, ka esam daudz bagātāki, ja patiesībā nevaram ikdienā atļauties pat elementārus pirkumus – agri vai vēlu partneris uzzinās jūsu patieso finansiālo situāciju un tas, ja būsim mānījušies krietni vien ietekmēs attiecību nākotni, jo nozīmēs, ka nesam bijuši godīgi viens pret otru.

Tāpat, otra finansiāla izmantošana īsti nespēs izturēt kritiku ilgtermiņam, jo tam, kurš maksā vairāk, kādā brīdī var arī vienkārši apnikt. Nevienās attiecībās vienai no pusēm nav pienākums maksāt vairāk.

Un ja arī dzīvojam ar uzskatu, ka vīrietim ir jānodrošina sieviete, tad te jau stāsts ir par ģimeni un laulību, kamēr uzsākot attiecības – vīrietim nebūt vienmēr ir jāmaksā par visiem sievietes izdevumiem.

Spēja vest pašai savu grāmatvedību un kontrolēt savu finansiālo situāciju tikai radīs pašpietiekamas un gudras sievietes tēlu, kamēr neviena vīrieša interesēs īsti nav uzturēt vieglprātīgu svilpasti, kas prot tikai tērēt.