Kā ierobežot vēlmi iepirkties internetā?

kredītu salīdzināšanaMūsdienās tieši iepirkšanās internetā ir kļuvusi ļoti populāra. Iepirkties internetā ir viegli, ātri un ērti. Cilvēki, kuriem nepatīk pavadīt vairākas stundas veikalos, lai iegādātos nepieciešamās lietas, noteikti dod priekšroku internetveikaliem. 

Tomēr, iepērkoties internetā, var iztērēt ļoti daudz naudas. Pirmkārt, jau tāpēc, ka internetā viss izskatās ļoti skaisti, taču, kad prece ir saņemta, tā var nebūt tāda, kā redzams bildē. Īpaši uzmanīgam ir jābūt, iegādājoties apģērbu vai apavus. Internetā nopirktā kleita vai zābaki var nederēt. Līdz ar to tā būs lieki iztērēta nauda. Protams, internetā nopirkto preci var apmainīt, taču ir cilvēki, kuri ir pārāk slinki, lai to darītu. Kā ierobežot vēlmi iepirkties internetā?

  • Ja esat nolēmis iegādāties kādu lietu, tad pirms pirkšanas vairākas reizes padomājiet, vai šī lieta Jums patiešām ir vajadzīga. Iespējams, ka Jums mājās jau ir tāda pati vai ļoti līdzīga. 
  • Uzstādiet kredītkartei maksājumu ierobežojumu limitu – pēc iespējas mazāku. Jo mazāks būs maksājumu limits, jo mazāk lietu varēsiet iegādāties. Ja tomēr gribēsiet iegādāties kādu lietu, tad atliks doties uz pašu veikalu, ja tas iespējams. Apskatot šo lietu klātienē, iespējams, ka Jums tā nemaz nepatiks un Jūs priecāsieties, ka to iepriekš nenopirkāt.
  • Uzmanīgi izmantojiet sociālo tīklu portālus. Mūsdienās gandrīz katram internetveikalam ir savs profils kādā no sociālo tīklu portāliem. Nereti, lai īsinātu laiku, cilvēki apskatās šos profilus un ierauga kādu preci, ko uzreiz vēlas iegādāties. Lai izvairītos no impulsīvās iepirkšanās internetā, pārtrauciet skatīties šo internetveikalu sociālo tīklu profilus.
  • Atrodiet sev jaunu vaļasprieku. Brīdī, kad jūtaties garlaikots un Jums atkal ir vēlme ielūkoties kādā internetveikalā, labāk dodieties pastaigā, noskatieties filmu vai sportojiet.    

Taču mēdz būt tā, ka cilvēki nespēj pārtraukt iepirkties internetā, līdz ar to nonāk naudas grūtībās. Kredītu salīdzināšana, aizdevumu ņemšana, aizdevumu atmaksa ir tās lietas, kas rakturo šo cilvēku ikdienu. Lai arī Jums tā neatgadītos, ņemiet vērā iepriekš minētos ieteikumus. Par pirkumiem internetā neiztērētā nauda noteikti noderēs citām vajadzībām.