Kā izvēlēties gultiņu jaundzimušajam

matrači zidainimPirmos dzīves mēnešus mazulis visvairāk laika pavada miedziņā, tādēļ piemērota gultiņa ir labākais, ko Tu vari savam bērnam dzīves pirmajos mēnešos nodrošināt.

Bērna gultiņa

Visbiežāk mazulim pirmā ir redeļu gultiņa, kurā viņš ir drošībā līdz pat brīdim, kad sāk celties kājās un staigāt. Izvēloties gultu, vajadzētu pievērst uzmanību, lai šī gulta ir droša mazulim. Ja tā ir redeļu gulta, tad pievērs uzmanību, lai attālums starp redelēm nav lielāks par 10 cm, lai nerastos iesprūšanas risks. Ja gulta ir krāsota, tad noskaidro vai tās ir bērnu drošas krāsas.

Ir labi, ja gultiņai ir guļamās virsmas pacelšanas līmeņa mainīšanas iespējas, parasti tiek piedāvātas ar 3 līmeņiem. Tad sākotnēji varat turēt virsmu uz augstāko līmeni, lai pašiem ir ērti ielikt un izņemt mazuli no gultiņas, taču, kad mazais sāks velties un celties, tad jālaiž virsma zemāk, lai nerastos draudi, ka mazulis varētu izkrist.

Matraču izvēle bērnu gultiņām arī ir plaša. Ir gultas, kurām matrači jau nāk komplektācijā (atrodi matraci šeit), taču ir gadījumi, kad tie jāiegādājas pašiem. Ja ir iespējams, tad labi būtu neizvēlēties sintētiskā porolona matraci, jo tas ātri izguļas. Vispiemērotākie bērniem būtu lateksa vai kokosa šķiedru matrači. Bērnu matračiem visbiežāk ir dubultā opcija, ka viena puse ir mīkstāka un otra cietāka.

Šūpulītis

Pirmos trīs dzīves mēnešus mazulis būs samērā mazkustīgs, tādēļ ir vecāki, kas izvēlas pirmos mēnešus likt mazuli gulēt šūpulītī un tikai tad pirkt bērnam gultiņu. Šūpulītis ir mazāks kā gulta, un bieži tas sastopams uz riteņiem, ko ērti pārvietot. Šādā variantā Tu vari šūpulīti pa dienu turēt viesistabā vai virtuvē, attiecīgi kur tajā mirklī pati atrodies un naktī pārvietot blakus savai gultai.

Ceļojumu gultiņa

Iegādāties ceļojumu gultiņu ir vērts tām ģimenēm, kas bieži ceļo vai arī bieži paliek pa nakti ciemos, ārpus mājas. Tādā gadījumā šis būs lielisks pirkums, kuru nenožēlosi, jo bērns šādā gultiņā būs drošībā un ar laiku pieradīs, ka tā ir viņa ceļojuma gultiņa.