Kā izvēlēties labu gultu?

 matrači internetāViens no būtiskākajiem laba miega priekšnoteikumiem ir ērta gulta. Meklējot  gultu, svarīgi, lai tā atbilst individuālajām prasībām un ir kvalitatīva. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties labāko gultu.

Gultai ir trīs elementi – gultas karkass, rāmis un matracis. Mūsdienās, kad piedāvājums ir liels, katrs var atrast vajadzībām atbilstošākos risinājumus.

Karkass

Izvēlei vairāku veidu gultas karkasi

  • Veidoti no divām balsta daļām ar diviem sānu paneļiem;
  • Karkass ar četrām balsta daļām un vienu vai divām iekaramām daļām. Ērtībām daži gultas karkasi ir aprīkoti ar paceļamu mehānismu un veļas kasti.

Gultas matracis

Būtisks aspekts,  kas ietekmē miega kvalitāti, ir gultas matracis. Matrači internetā un citur pieejami daudzveidīgā izvēlē, taču reizēm var nākties apjukt – kādu tad īsti izvēlēties?  Svarīgākie faktori, kas jāņem vērā, izvēloties matraci, ir matrača izmērs, veids, atbalsts, stingrība. Meklējot piemērotāko risinājumu, jāņem vērā arī gulēšanas paradumi.

Izvēloties matrača izmērus, vajadzētu atcerēties, ka optimālais matrača garums ir gulētāja auguma garums + 15 cm. Kas attiecas uz matrača platumu – vienam cilvēkam vajadzētu atvēlēt vismaz 70 cm. Vērtējot matrača parametrus, jāņem arī vērā, ka izmēri pie dažādiem matračiem var krietni atšķirties.

Izvēlei vairāki matraču veidi

  • Populārs variants ir atsperu matrači. Izvēloties atsperu matraci, jāņem vērā atsperu cietība, kā arī to izvietojums. Tāpat jāizvērtē, no kāda materiāla ražots matrača polsterējums;
  • Putu matrači tiek dēvēti arī par atmiņas matračiem, jo tie atgūst sākotnējo formu pēc spiediena samazināšanās. Šādi matrači sniedz vajadzīgo atbalstu mugurai, pleciem un kaklam;
  • Lateksa matrači. Pastāv uzskats, ka šie matrači ir cilvēka veselībai draudzīgākie, īpaši ieteikti astmas slimniekiem, alerģiskiem cilvēkiem.

Gultas rāmis

Lai arī gultas rāmis tiešā veidā neietekmē miega kvalitāti, tomēr arī tam ir liela nozīme.  Rāmim vajadzētu būt vizuāli pievilcīgam guļamistabas interjera papildinājumam. Tāpat rāmim jābūt tādam, lai tas netraucētu iekāpt gultā un izkāpt no tās.