Kā nopirkt piemērotāko malkas skaldītāju un sagatavot malku rudenim

malkas skaldītājsRudens sezona un auksts laiks pienāks nemanot. Lai nodrošinātu siltumu privātmājās vai citviet ir nepieciešama malka. Sagatavo malku kurināšanai laikus! Malkas sagatavošanas procesā Tev noderēs labas kvalitātes malkas skaldītājs.

Pirms iegādes pārdomā to, kāda garuma un koku šķirnes malka būs jāskalda.

Lai izvēlētos piemērotāko, jāapdomā kāds ir malkas apjoms un diametrs.

Elektriskie un benzīna risinājumi

Pārdomā veicamo darbu apjomu! Izvēlies elektrisko malkas skaldītāju, ja Tev gada laikā ir jāsaskalda apmēram 10 m3 koksnes. Elektriskais malkas skaldītājs ir kluss, kā arī nepiesārņo dabu. Lietošanas izmakas būs daudz mazākas nekā benzīna malkas skaldītājiem. Izvēlies šo risinājumu, ja malkas diametrs ir līdz 40 cm. Šo preču klāsts ir daudzveidīgs un vidēji jauda ir no 1500 līdz pat 3500 W.

Benzīna malkas skaldītājs noderēs lielākās mājsaimniecībās un industriālās nozarēs. Šāda tehnika saskaldīs gan lapu koku, gan skujkoku malku.  Būtisks ir arī tehnikas trieciena spēks.  Šiem modeļiem tas ir sākot no 11 līdz pat 25 tonnām. Ar tiem būs ērti saskaldīt malku, kuras diametrs ir līdz 60 cm.

Jauda

Jo lielāks ir malkas apjoms, jo lielākas jaudas tehnika būs vajadzīga. Mājsaimniecībās noderēs mazākas jaudas malkas skaldītājs. Tas būs labs palīgs lapu koku malkas sašķelšanai. Šāda veida koksne pēc savas struktūras ir salīdzinoši mīkstāka. Skuju koku zāģēšanā būs vajadzīgs daudz jaudīgāka tehnika.

Papildus funkcijas

Pievērs uzmanību tam, lai malkas skaldītājs būtu ar lieliem riteņiem. Tad to ērti varēsi pārvadāt un izmantot dārzā, šķūnītī un citviet.

Interneta veikals 220.lv piedāvā iegādāties tehniku malkas sķelšanai ar cauruļveida rāmi. Īpaši izstrādāts rāmis noturēs malku paredzētajā vietā. Veikala piedāvājumā ir malkas skaldītāji ar pagales turētājiem. Šāda veida funkcija palīdzēs regulēt augstumu un malku varēsi skaldīt vidukļa līmenī.

Pats galvenais, lai tehnika būtu ergonomiska, viegli un ērti lietojama. Tas paātrinās malkas skaldīšanu un Tu varēsi paveikt darbus daudz ātrāk!

Interneta veikalā 220.lv ir iespējams iegādāties benzīna, elektriskos, vertikālos un horizontālos malkas skaldītājus.