Kādu krāšanas veidu izvēlēties?

krajkaseGrūti iedomāties kādu finanšu padomu rakstu vai grāmatu, kas nepieminētu krāšanas nozīmi finansiālās stabilitātes veidošanā. Protams, tie, kas to mēģinājuši darīt, piekritīs, ka krāt naudu nemaz nav tik vienkārši, jo ir daudz izdevumu un kārdinājumu, kuriem tērējam savus ienākumus Taču ir vairāki krāšanas veidi, tādēļ tos esam īsti šajā rakstā apkopojuši, lai arī Tu varētu izmēģināt kādu no tiem.

Iekrāj noteiktu procentu daļu no saviem ienākumiem

Neatkarīgi no tā, vai Tu strādā pie sava ikmēneša budžeta, ir svarīgi sākt veidot iekrājumus jau šodien. Sāc ar nelielu procentu daļu no saviem ienākumiem, kurus atlikt iekrājumiem. Daži cilvēki izvēlas 5%, citi 10% vai vairāk, atkarībā no savām iespējām.

Iekrāj noteiktu summu no iekrājumiem

Atšķirībā no procentuālās ienākumu daļas iekrāšanas, noteiktas summas atlikšana konkrētā periodā arī ir ļoti vērtīga un gudra krāšanas metode. To cilvēki izmanto bieži, it īpaši tādēļ, ka mūsdienās internetbankās šo procesu iespējams automatizēt, proti, katru mēnesi, kad Tavā bankas kontā ienāk alga, noteikta tās summa tiek automātiski pārskaitīta un krājkontu.

Iekrāj sīknaudu

Daudziem cilvēkiem jakas un bikšu kabatās vai somu nodalījumos atrodama sīknauda, kura bieži vien tiek nevērīgi nomesta uz plaukta vai kur citur. Taču, ja katru reizi to Tu iemestu krājkasītē, pēc laika būtu iekrājusies ievērojama summa, ko izmantot, piemēram, pārtikas iegādei vai izklaidei.

Sarīko naudas krāšanas izaicinājumu

Dažreiz cilvēkiem gluži vienkārši ir nepieciešama neliela sāncensība, kas viņus motivē sākt krāt naudu. Šajā gadījumā vari vienoties ar ģimenes locekļiem, draugiem vai kolēģiem par to, ka jums visiem noteiktā laika periodā ir jākrāj nauda. Noslēgumā vinnēs tas, kuram būs izveidojusies lielākā summa.

Dažas alternatīvas metodes, kas palīdzēs vieglāk iekrāt un ietaupīt naudu ikdienā

Iegādājies preces vairumā

Ja Tev ir nepieciešams pirkt preces, kuras iespējams uzglabāt ilgāku laiku (tualetes papīrs, konservi, miltu izstrādājumi, eļļa, garšvielas, zobu pasta, šampūns), ieteicams izvēlēties komplektus, kuros par lielāku preču skaitu vari maksāt mazāk, jo tas ietaupīs Tev naudas ilgtermiņā.

Atdod parādus

Šis ir pirmais solis ceļā uz iekrājumu veidošanu. Tu nevarēsi pilnvērtīgi krāt naudu, ja Tev būs parādi, kas jāatmaksā. Vispirms tiec ar tiem galā un tad ķeries pie iekrājumu veidošanas.

Izvairies no impulsīviem pirkumiem

Tie ir daudzu cilvēku lielākais ienaidnieks, dodoties uz veikalu. Tur mūsu priekšā ir tik daudz kārdinājumu, atlaižu un akciju, ka roka tā vien stiepjas ielikt preces savā iepirkumu groziņā. Taču katru reizi, kad to dari, pajautā sev – vai tam to tiešām vajag? Un dodies uz veikalu tikai tad, kad gatavs iepirkumu saraksts. Vairāk šeit