Keramiskā vai elektriskā plīts – kuru iegādāties?

elektriskās plītisPlīts virsmas iegāde ir ļoti svarīgs un atbildīgs solis, kurš jāpieņem, apsverot visus iespējamos variantus, lai varētu iegādāties pašu piemērotāko no variantiem tieši tavai virtuvei.

Šajā rakstā aplūkosim galvenās atšķirības starp keramisko un elektrisko plīti, tādā veidā varēsi saprast, kura no tām varētu būt piemērotāka tieši tavai situācijai.

Vārāmās virsmas tipi

Elektriskās plītis visbiežāk ir aprīkotas ar čuguna apļiem, kas ir diezgan klasiska izvēle. Šāds virsmas tips uzkarst ilgāk, taču būtiski ir arī tas, ka tas daudz ilgāk saglabā siltumu, kas ir lielisks risinājums, ja nepieciešams ēdienu sautēt.

Tāpat ir pieejamas arī monolītās un monotonās stikla keramikas plītis, kurā sildīšanas elementi ir paslēpti zem virsmas. Šādi apļi uzkarst nekavējoties, bet pārējā paneļa virsma turpina būt auksta.

Cepeškrāsns izvēle

Iegādājoties plīti, protams, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību arī tam, kāds ir konkrētā modeļa cepeškrāsns veids. Elektriskās plītis visbiežāk ir aprīkotas ar konvekciju, grilu, iesmu, kā arī iespēju pagatavot ēdienu uz tvaika, kas nozīmē, ka tādā veidā varēsi pagatavot pašas sarežģītākās receptes un piepildīt dažādus gastronomiskos sapņus.

Noteikti pievērs uzmanību, vai noskatītā cepeškrāsns piedāvā arī termozondi, kas nosaka ēdiena ārējo un iekšējo temperatūru, kā arī, vai plīts ir aprīkota ar taimeri, kas palīdzēs saprast, kurā brīdī ēdiens ir gatavs.

Dizains arī ir svarīgs

Iegādājoties plīti, protams, ir svarīgi arī saprast, vai tavā virtuvē tai pietiks vietas. Lai iegādājoties plīti nebūtu nepatīkami pārsteigumi, ir ļoti svarīgi pirms tam rūpīgi izmērīt pieejamo platību, lai varētu saprast, kura no plītīm tev varētu būt pati piemērotākā. Tāpat ir svarīgi arī aplūkot dažādus dizainus un izvēlēties to, kurš vislabāk piestāv tieši tavai virtuvei.

Ja esi redzējis, ka kāda no plītīm lieliski iederas draugu virtuve, tas vēl nebūt nenozīmē, ka tā lieliski izskatīsies arī tavā virtuvē, tāpēc ir ļoti svarīgi izmantot individuālo pieeju, iegādājoties piemērotāko plīti.

Noteikti ir vērts pievērst uzmanību arī tam, cik viegli ir kopt konkrēto plīts modeli. Vislabāk, protams, iegādāties tādu plīti, kuru kopt būtu vieglāk. Ja jāizvēlas keramikas vai elektriskā plīts, jāņem vērā, ka stikla keramiku ir daudz vieglāk kopt, tāpēc no kopšanas viedokļa tā varētu būt vispiemērotākā.

Šīs ir dažas lietas, kurām noteikti nepieciešams pievērst uzmanību, izvēloties piemērotāko plīti, lai vēlāk nevajadzētu vilties savā izvēlē.

Ja neesi pārliecināts par to, kura no plītīm varētu tev būt piemērotākā, ir vērts konsultēties ar zinošiem speciālistiem, kas varēs tev ieteikt pašu labāko risinājumu tieši tavai situācijai, tādā veidā gala rezultātā varēsi iegādāties pašu piemērotāko plīts virsmu savai virtuvei, kas kalpos ilgu laiku un priecēs gan tevi, gan arī ciemiņus!