Ko ņemt vērā pirms kafijas automāta ar filtru iegādes?

kafijas aparātsKafijas automātus var iedalīt divos galvenajos tipos: filtru un espresso. Kafijas aparātos ar filtru karstais ūdens pil caur malto kafiju, kamēr espresso automāti izmanto daudz lielāku spiedienu, lai iegūtu teicamu kafiju. Un šāda veida kafiju jūs biežak baudat kafejnīcās.

Kafijas aparāts ar filtru dzērienu var pagatavot ātrāk un vienkāršāk, tādēļ tas ir ideāls, ja kafiju nepieciešams gatavot lielākam cilvēku skaitam. Bet espresso mašīnas vairāk būs piemērotas mazam cilvēku skaitam, turklāt šie aparāti piedāvā iespēju eksperimentēt ar garšām. Pagatavot var gan Americano, gan kapučīno un citus dzērienus. Bet šodien vairāk parunāsim par kafijas aparātiem ar filtru.

Kafijas aparāti ar filtru – Par ko vēl padomāt pirms iegādes?

Kā jau noskaidrojām, kafijas automātus ar filtru ir vienkāršāk lietot. Bet, kad iegādājies šo kafijas automātu, tev vajadzētu padomāt arī par to, vai vēlies nopirkt mazgājamus filtrus vai izmantot papīra filtrus. Mazgājamie filtri ir pietiekami vienkārši lietošanā, jo to no automāta vari vienkārši izņemt un izskalot tieši pirms lietošanas. Bet ir arī sliktā puse – ar laiku šie filtri var izmainīt pašas kafijas garšu, tā kā arī šos filtrus ik pa laikam tomēr vajadzētu nomainīt.

Savukārt papīra filtri ir tikai vienreizējai lietošanai, tādēļ tie prasa lielāku ņemšanos. Taču labā ziņā ir tā, ka šie filtri ir arī lēti. Turklāt izvēlē pieejami dažādi veidi, kas ļauj eksperimentēt ar kafijas garšu.

Pēc tam, kad esi noskaidrojis visu par filtriem, ir jāizdomā, vai vēlies stikla vai termisko krūzi. Stikla krūze ir standarta variants. Tā var atrasties uz sildvirsmas, lai kafija saglabātu savu siltumu ilgāku laiku. Bet sildvirsmām ir divas problēmas. Tās var daboties ne ilgāk kā 40 minūtes. Otrkārt, ja to lieto ilgi, kafija maina savu garšu un var pat garšot kā piedegusi.

Savukārt to, kā darbojas termiskā krūze, zinām mēs visi. Šajā krūzē tikai jāielej kafija un šim mērķim radītā krūze saglabās dzēriena siltumu, kas nozīmē, ka par kafijas garšas izmaiņām satraukties nevajadzēs.