KUR IZVĒLĒTIES GRANULU KATLUS UN GĀZES SILDĪTĀJUS?

apkures katliIestājoties aukstajiem ziemas mēnešiem, ļoti aktuāla kļūst mājokļa apsildīšana. Kamēr zemēs, kurās termomera rādījums nemēdz nokrist zemāk par nulles atzīmi, dzīvojamās platības apsildīšanai parasti izmanto gaisa kondicionēšanas ierīces ar siltā un vēsā gaisa plūsmu, tad zemēs, tai skaitā pie mums, kur drēgnais rudens, aukstā ziema un dzestrais pavasaris ir ierasta parādība un mēdz pat ieilgt ilgāk, kā mēs vēlētos, biežākā alternatīva centrālajai apsildei un kamīniem, ir vairāku veidu apkures katli un sildītāji.

Granulu katli un gāzes katli, ir biežākās alternatīvas interesentiem, kad nepieciešams izvēlēties kādu telpu apkures sistēmu ierīkot savās mājās. Uzreiz ar apkures sistēmas instalēšanu, ierasti tiek atrisināts jautājums arī par siltā ūdens pieejamību mājās.

Parasti alternatīva krīt par labu dažādu tipu boileriem. Boileriem par citu risinājumu var kalpot arī siltā ūdens iegūšana ar apkures katlu starpniecību. Ja aktuāls pārnēsājams sildītājs, tad istabām nereti tiek izmantoti eļļas sildītāji, bet ārpus telpām, visbiežākā izvēle ir gāzes sildītāji un infrasarkanie sildītāji.

Gāzes sildītāji ir ekonomiski, tie lieto maz resursu un ātri piesilda telpu. Jāzina, ka tie nav atbilstoši lietošanai iekštelpās, piemēram, istabās, bet labi noderēs garažā vai šķūnī.

APKURES KATLU UN SILDĪTĀJU SORTIMENTS MĀJOKLĪ..

Kad aktuāli iebūvēt jaunu apkures sistēmu mājās, aktuāli uzzināt, kurš no apkures katlu veidiem būs vispiemērotākais. Lai izvēle būtu vieglāka, jāņem vērā apkurināmo telpu veids, cik lielu platību jāapkurina, kādi kurināmie tiks lietoti kurināšanai, cik automātiska ir apkures sistēma. Pie reizes iesakām izvēlēties arī ūdens sildīšanas ierīci Jūsu mājoklim.

Veikalos ir atrodami divu variantu boileri – gāzes un elekriskie, kas, savukārt iedalās vēl sīkāk. Liela nozīme ir arī boilera ietilpībai un enerģijas patēriņam. Vēl svarīgi uzzināt, cik daudz ieguldījumu prasīs gan boileru, gan sildītāju, gan apkures katlu uzturēšana sezonā un laikā, kad tos neizmanto.

Ar gāzi sildāmi boileri ir lieliska alternatīva vienkāršajiem, elektriskajiem boileriem. Tie ir parocīgi ekspluatējami un viegli ekspluatējami.

PILNĪBĀ AUTOMĀTISKIE KOKSKAIDU GRANULU KATLI..

Granulu apkures katli ir kļuvuši par vienu no izplatītākajām pircēju izvēlēm. To darbošanās ir automatizēta, kas ir atrisinājums aizņemtiem cilvēkiem. Vidēji vienu reizi eptiņu dienu periodā jāuzpilda granulas un tālākais process ir automatizēts.

Ja ņem vērā to, ka granulu katls darbojas ar elektrību, nedrīkst pārtrūkt elektrības piekļuve. Šis ir arī viens no lētāk ekspluatējamajiem apkures katlu tipiem.