Kur ķeizars kājām iet…

podi internetāŠo teicienu, savulaik zināja pat bērni, kad daudz elegantāk un pieklājīgāk bija izmantot šādu izteicienu, lai dotos pabūt vienatnē ar savām domām telpā, ko brīvi dēvējam par vannas istabu vai tualeti. Un, protams, kārtīgam ķeizaram nepieciešams kārtīgs tronis.

Tualetes podi ir ieguvuši dažādas formas, veidus, krāsas un dizainus ar laiku, lai no radošuma vairs neviens jau nebaidītos. Tiesa, diezin vai mājās ierīkosim kādu ekskluzīvu podu, kā bieži vien tiek darīts dažādās publiskajās labierīcībās, lai pat šo telpu padarītu interesantu un klientam saistošu.

Mājās iekārtojot vannas istabu esam klasiskāki un vienkāršāki, kas gan nenozīmē, ka tualetes podam jābūt garlaicīgam. Podi patiešām ir dažādi – nerunājot nemaz par to, vai piekarami pie sienas vai liekami uz grīdas, bet gan arī formās (skalojamās kastes formas), paša poda forma un tā tālāk. Tiesa, izvēloties podu tam gan ir sekundāra nozīme – daudz būtiskāk, kāda mājās ir kanalizācija, lai konkrēto podu var uzmontēt, vai tas taupa ūdeni, vai to varēs novietot tā, lai poda izmantošana būs ērta un galu galā – cik viegli būs to kopt. Ļoti pragmatiski vai ne?

Ekonomiskie podi nāk ar dubulto ūdens skalošanas mehānismu, kas nav nekāds jaunums, tomēr varbūt daudzi palaiduši garām šādu variantu, ko iespējams ierīkot savā vannas istabā. Ja klasiski skalošanas kastē ietilpst 6 litri ūdens, tad dubultā skalošanas sistēma ļauj izvēlēties starp 3 un 6 litru patērēšanu vienā skalošanas reizē, kas ļauj ietaupīt uz pusi vairāk ūdens.

Savukārt būtiska ir arī kanalizācijas sistēma mājās – vertikālā vai horizontālā, no kā būs atkarīgs kādu podu varam izvēlēties, lai ar uzstādīšanu nebūtu problēmas. Tie, kuriem ir horizontālā kanalizācijas sistēma un kas izvēlas pie sienas piekaramus podus, atzīst, ka tos kopt ir daudz vieglāk (tie taču karājas gaisā – zem poda daudz veiklāk veikt kopšanu, nekā tad, ja tas stāv uz grīdas, bieži vien telpas stūrī).