Kurš plīts veids labāks?

elektriskās plītisKopš pircēji visā pasaulē tika iepazīstināti ar pirmajā elektriskajām plītīm, līdz pat mūsdienām aktuāla ir diskusija par to, vai ēdiena gatavošana ir labāka uz gāzes, vai elektriskās plīts. Un pat mūsdienās, kad tehnoloģijas un ražošana ir ievērojami attīstījusies, šos abus plīts veidus ir grūti salīdzināt. Taču pircējiem tas ir jāizdara, jo beigās taču nepieciešams nonākt pie secinājumu – kuru plīti izvēlēties?

Izmaksas

Domājot par pašas plīts cenu, jāņem vērā, ka gāzes plītis lielākoties ir lētākas nekā elektriskās plītis. Protams, mēdz būt dažāda veida modeļi plašā cenu rangā, no kura izvēlēties. Kas attiecas uz plīts darbības izmaksām, arī šajā gadījumā gāzes plīts tiek uzskatīta par izdevīgāku, jo tā izmaksā nedaudz lētāk par elektrību, taču atšķirība šajā ziņā nav ievērojama. Ņem vērā, ka, izvēloties gāzes plīti tad, ja mājās nav gāzes pieslēguma, nāksies ik pa laikam pirkt jaunus gāzes balonus un tos mainīt.

Gatavošana

Gāzes plīts degļi nodrošina vienmērīgāku karstuma iekliedēšanu, ko novērtē arī daudzi profesionāli pavāri. Tāpat jāņem vērā, ka uz gāzes plīts katli un pannas uzsils ātrāk, jo tā ir dzīva uguns. Tajā pašā laikā elektriskā plīts ļauj ērti un viegli regulēt karstuma padevi riņķiem, kā arī tie kādu laiku saglabājas karsti arī pēc izslēgšanas.

Drošības ziņā labākas ir elektriskās plītis (skatīt mājas lapā), jo nav jāuztraucas par gāzes noplūdes iespējamību, taču, ja pazudīs elektrība, tās nebūs iespējams izmantot.

Uzturēšana un remonts

Elektriskās plītis ar keramisko stikla virsmu ir ne tikai ļoti elegantas, bet arī ērti un viegli tīrāmas savukārt gāzes plīts tīrīšana būs sarežģītāka un laikietilpīgāka. Tāpat jāņem vērā, ka laika gaitā gāzes plītīm biežāk var būt nepieciešams remonts vai uzlabojumi

Ko izvēlēties?

Kā jau aprakstījām iepriekš, gāzes plītis ir izdevīgas gan cenas, gan izmaksu ziņā, taču tām ir arī savi trūkumi, piemēram, drošības apsvērumi. Savukārt elektriskās plītis, lai arī nedaudz dārgākas, būs ļoti viegli lietojamas un drošas. Izvēlies pats!