Labākās pavasara pastaigu takas Latvijā

Ķemeru tīrelisNemaz nav jādodas tālā eksotiskā ceļojumā uz ārzemēm, lai baudītu krāšņus dabas skatus, tepat Latvijā ir daudz skaistu vietu, ko doties aplūkot kopā ar draugiem vai ģimeni. It īpaši šobrīd, kad daba mostas un laiks paliek arvien siltāks. 

Labs veids kā pavadīt dienu kopā ar sev tuvajiem, ir doties uz kādu no daudzajām pastaigu takām, līdzi var ņemt piknika grozu, un labi pavadīta diena svaigā gaisā garantēta. 

Ja nevari izvēlēties, uz kurrieni doties, piedāvajam dažas idejas labākajām pavasara pastaigu takām Latvijā.

Skaistākās pastaigu vietas Latvijā

 

  • Pastaigu taka Mangaļsalā

jūras krasts

Ja dzīvo Rīgā, un kāda iemesla dēļ nevari aizbraukt uz pastaigu takām ārpus galvaspilsētas, nevajag noskumt. Arī Rīgā ir izveidotas pastaigu takas, piemēram, Mangaļsalas veselības taka, kas aprīkota ar dažādām vingrošanas ierīcēm, lai pastaigu gar jūru varētu apvienot ar sportiskām aktivitātēm. Takas garums ir divi kilometri un tā noslēdzas labiekārtotā pludmalē.

 

  • Ragakāpas dabas parks Lielupē

Salīdzinoši netālu no galvaspilsētas atrodas Ragakāpas dabas parks, kurā ierīkoti ērti celiņi rimtām pastaigām pa priežu mežu. Celiņi aprīkoti arī ar atpūtas vietām un Tev būs iespējams nonākt jūras krastā netālu no vietas, kur Lielupe satiekas ar Rīgas jūras līci.

 

  • Lielais Ķemeru tīrelis

Viens no populārākajiem galamērķiem tiem cilvēkiem, kuri iecienījuši dabas takas un ilgas pastaigas. Šeit iespējams izvēlēties pastaigu takas garumu, izvēloties pastaigu pa laipu 1.4 km vai 3.4 km garumā, baudot purvu vareno skaistumu. Īpaši skaists skats paveras no augstā skatu torņa – tas atrodams garākās takas maršrutā. 

Šī vieta arī ievērojama ar to, ka purvā daudzi no esošajiem augiem nav sastopami nekur citur Latvijā.

 

  • Šlīteres dabas taka

Ja vēlies doties tālākā izbraucienā tuvāk dabai, vari doties uz Šlīteres dabas taku, kas izveidota pie Šlīteres bākas un tās garums ir 1.2 km. Šī pastaigu vieta izveidota Slīteres nacionālajā dabas parkā un pieder pie aizsargājamas teritorijas. Taka izveidota vietā, kur sastopami tie augi un dzīvnieki, kurus būs grūti atrast jebkur citur Latvijā.

 

  • Līgatnes dabas takas

Gaujas nacionālajā parkā Līgatnes dabas takas izveidotas jau 1975.gadā. Šī ir brīnišķīga pastaigu vieta, kas apvieno gan pastaigu svaigā gaisā, gan dzīvnieku vērošanu. 

Īpaši interesanti šo taku aplūkot tieši pavasarī, kad no ziemas miega mostas ne tikai daba, bet arī daudzi savvaļas dzīvnieki.

 

  • Velnezers pie Aglonas

Aglona

Ja gribi pastaigu ar nelielu mistikas pieskaņu, ir vērts doties uz Velnezeru jeb Čertoku, kas atrodas netālu no Aglonas. Šo ezeru jau no seniem laikiem apvij noslēpumainas leģendas un teikas. 

Vēl šis ezers ir ievērojams ar savu 17 m dziļumu un neparasto ūdens krāsu. Pie Velnezera ierīkota gan taka, gan arī piknika vietas. Pēc piknika pie Velnezera vari droši doties nelielā pastaigā uz netālo Kristus Karaļa kalnu vai Aglonas baziliku.

 

  • Pastaigas Tērvetes dabas parkā

Šī būs brīnišķīga vieta pastaigai ar bērniem. Parkā izveidotas vairākas pastaigu takas, kur paši mazākie varēs sastapt brīnišķīgos Annas Brigaderes pasaku tēlus, kā arī uzkāpt dažus gadus atpakaļ izveidotajā skatu tornī. Takas piemērotas arī cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Ja bērni pēc pastaigas nebūs pārāk saguruši, viņiem būs iespēja rotaļāties turpat izveidotajā atrakciju parkā, vai arī ieturēt nesteidzīgu maltīti kādā no piknikam paredzētajām vietām.

 

Latvijā ir daudz labiekārtotas pastaigu takas, kas priecēs ar krāšņiem dabas skatiem. Tāpēc izvēlies savu pastaigu maršrutu un dodies aplūkot skaistākās vietas Latvijā