Laiks dārza darbiem

polikarbonāta siltumnīcasLīdz ar ilgi gaidītā pavasara iestāšanos Latvijā, cilvēki sāk rosīties savos dārzos un laukos. Vieniem jāapsaimnieko plaši lauki un pļavas, citiem vien mazdārziņš. Tomēr tie, kas čakli darbojas savos dārzos, to vienmēr dara ar lielāko prieku un atdevi.

Ko sēt un stādīt?

Pat vietējos lielveikalos iespējams iegādāties stādus un sēklas. Daudzi dodas labāko stādu meklējumos un tirgu, kur izvēle ir patiešām plaša. Sākumā gan vajadzētu vispār saprast, ko vispār gribas un vajag stādīt un sēt.

Padomājiet par pašiem elementārākajiem augiem, kas jums ikdienā būtu nepieciešami – zaļumi (dilles, lociņi, salāti…), burkāni, sīpoliņi. Ja jums ir siltumnīca, lieliski! Siltumnīcā iespējams audzēt vēl lērumu noderīgu augu, piemēram gurķus, tomātus, papriku. Pašu audzētam tomātam ir pavisam cits aromāts.

Gribu celt siltumnīcu!

Sakārdinājām ar siltumnīcā audzētiem labumiem? Lieliski, tad laiks pašiem sliet augšā savu templi, kur zels un zaļos tomāti un aromātiski gurķi.

Agrāk laukos bija parastas koka karkasa siltumnīcas uz pamatiem, kuras tika rūpīgi apvilktas ar plēvi. Plēvi bojāja vējš, krusa un putni, tāpēc to nācās mainīt ik pa kādai vasarai. Darba daudz un tas bija diezgan sarežģīts. Vai šobrīd ir kāds vienkāršāks risinājums? Ir!

Polikarbonāta siltumnīcas! Tās ir vienkārši uzstādāmas, vieglas un neprasa nekādas papildus rūpes no sava jaunā īpašnieka. Tās kalpos ilgi, turēsies stabili un nebīsies ne lietus, ne stiprāku vēju. Apskatiet savu siltumnīcu veikalā 220.lv, kur iespējams izvēlēties dažādus izmērus, lai siltumnīca derētu tieši jūsu dārziņam.

Viss nav tik vienkārši kā sākotnēji liekas

Nepriecājieties par agru – ar tomātu iestādīšanu siltumnīcā vien nepietiks. Par tomātiem ir īpaši jārūpējas. Bez tam, ja jūsu tomātus apsēdīs slimība (tomātu puve), jūs paliksiet bez neviena auglīša. Tomātus vajag regulāri laistīt, tiem nepieciešams aplauzt pazarītes, lai tomāta spēks aiziet augļos, nevis liekos lakstos.

Pirms sākat kādas kultūras audzēšanu, noteikti palasieties kādu labu informāciju, dārzkopības žurnālu, parunājiet ar saviem vecvecākiem, kas noteikti zina, kā audzēt dārzeņus un saknes.

Vai tas tiešām ir to vērts?

Daudziem šķiet, ka izaudzēt pašam ir lētāk. Tomēr, ja padomā kārtīgi – vai patiesi? Zemes apstrāde, mēslojums, sēklas un stādi, kopšana līdz pirmajiem augļiem – vai tas patiesi izmaksās lētāk? Visdrīzāk ka ne. Jā, jūs ieguldīsiet daudz sava sirds siltuma, jūsu pašu audzētais būs ekoloģiski tīrs, bet lētāks noteikti nē.

Ja jums patīk čubināties dārzā un darboties zem saules siltajiem stariem, tad lūdzu, ejiet dārzā un strādājiet, izlieciet savu sparu dārzā. Rušināties pa dārzu noteikti ir daudz labāka un lietderīga nodarbe kā laika pavadīšana pie datora. Dārza darbi atbrīvo prātu, tas ir laiks sev un vienīgi sev, bez tam – izčukstiet zemei savu nelāgo noskaņojumu, zeme nevienam neteiks.