Liels notikums – liels pirkums!

patēriņa kredīts bez ķīlasBez šaubām ģimenes pieaugums ir lieliska ziņa. Tomēr tas nozīmē arī papildus rūpes, izdevumus, plānošanu, gatavošanos. Ak, un tā mazā panika par gaidāmo mazuli sākas jau tajā mirklī, kad prāts tik tikko “sagremojis” ziņu par jaunās dzīvībiņas esamību!

Bērnu ratiņi, gultiņa, drēbītes, mantiņas, pārtinamie galdiņi, pamperi, galu galā mājokļa pielāgošana mazulim – tie visi ir rūpīgi jāplāno un, protams, prasa savus izdevumus. Reizēm, lai kā arī ģimenē negribētos vēl vienu bērniņu – brālīti vai māsiņu vecākajam bērnam –, nākas dzirdēt vecāku nopūtu par to, ka vēl vienu bērnu ģimenē “nevar atļauties”.

Tomēr, kad prāts sapratis, ka ģimenei pēc kāda laika pievienosies vēl viens pilntiesīgs ģimenes loceklis, sākas plānošana par izdevumiem un veicamajiem darbiem, ar kuriem jātiek galā, pirms mazais patiešām nācis pasaulē.

Bieži vien jaunie vecāki apsver mājokļa remontu – kādas telpas iekārtošanu tieši mazajam, vai arī beidzot ir pienācis laiks remontu mājoklī, kas jau ilgi sapņots, bet nekad nav bijis tā pēdējā, īstā motivācijas soļa. Lūk, te nu tas beidzot ir klāt!

Lai gan ir cilvēki, kas krāj naudu gatavojoties tam, ka ģimenē varētu būt pieaugums, arī vairākus gadus iepriekš, šādu ģimeņu nav daudz. Tāpēc naudas pietiek tikai tam, kam pietiek un budžets ir jāsāk plānot daudz savādāk, nekā līdz šim.

Ja gribas veikt remontu dzīvoklī, patēriņa kredīts bez ķīlas reizēm šķiet labs risinājums. Tiesa, ņemot vērā, ka jaunajiem vecākiem jāpārrēķina teju viss savs līdzšinējais budžets, izvērtējot savus ienākumus un izdevumus, jo mazais prasīs papildus izdevumus, sākas rūpīga apdomāšana – ko tad īsti nākotnē varēsim atļauties un varbūt ir kaut kas, no kā jāatsakās, uz ko jāieekonomē, lai nerastos liels finansiālais robs ar laiku.

Jāatzīst, arī staigāšana pa veikaliem un mazo drēbīšu, ratiņu un citu nepieciešamo lietu izvēle, lai gan reizēm nogurdinoša, jaunajām māmiņām ir ļoti patīkama nodarbošanās – prātā ar šo darbību arvien vairāk un vairāk sagatavojoties tam, ka tuvojas brīdis patiešām kļūt par mammu.