Mācīšanās ar interneta starpniecību: Ko Tev vajadzētu zināt?

e-mācībasŠobrīd izglītības iespējas ir ļoti plašas – mācību programmu apguve tiek nodrošināta ne tikai klātienē, bet arī citās mācību formās. Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un mūsdienu straujo dzīves ritmu, kas liek meklēt alternatīvas ierastajām mācību formām, arvien pieprasītāka kļūst tālmācība. Tā sniedz iespēju mācīties un iegūt izglītību no jebkuras vietas pasaulē – ar interneta starpniecību.

Tomēr neskatoties uz popularitātes pieaugumu, lielai daļai cilvēku joprojām nav izpratnes par to, kas patiesībā ir e-mācības. Tiek arī dažādi kļūdaini priekšstati par to efektivitāti– piemēram, ka mācības ar interneta starpniecību nevar konkurēt ar mācīšanos klātienē. Tomēr mācības tiešsaistē ir mūsdienīgs un efektīvs izglītības ieguves veids, kuru novērtē arvien vairāk cilvēku visā pasaulē.

Mācības tiešsaistē – kā tas notiek?

Pēdējos gados sasniegts ievērojams progress interneta tehnoloģiju jomā- tas, savukārt, ir radījis plašas iespējas mācību nodrošināšanai e-vidē. Mācīties iespējams ar datora, planšetdatora vai pat viedtālruņa palīdzību, padarot e-mācības par elastīgu, drošu un vienkārši pielāgojamu mācību risinājumu.

Visbiežāk mācības tiek nodrošinātas ar speciāli šim nolūkam izveidotas mācību platformas palīdzību. Tajā pieejami mācību materiāli, kā arī cita aktuālā informācija veiksmīgai mācību programmas apguvei. Ņemot vērā, ka mācības notiek tiešsaistē, mācīties iespējams jebkurā sev ērtā brīdī. Tam nepieciešams tikai dators (vai cita ierīce) ar interneta pieslēgumu. Tātad – mācības tālmācībā var veiksmīgi apvienot ar darbu, ģimeni un citām svarīgām dzīves jomām.

Mācīties iespējams savā tempā, maksimāli pielāgojot mācību procesu savām individuālajām vajadzībām. Piemēram, tām mācību programmas saturā iekļautajām tēmām, kas šķiet vieglāk saprotamas, var pievērst mazāk uzmanības, savukārt sarežģītākiem jautājumiem var veltīt lielāku vērību.

Svarīgi arī, ka mācības tālmācībā ļauj ietaupīt laiku un naudas līdzekļus, jo nav jātērē resursi, lai nokļūtu izglītības iestādē uz mācībām klātienē.

Rīgas Tālmācības vidusskola – moderna, ikvienam pieejama izglītība

Viena no izglītības iestādēm, kas piedāvā tālmācībā iegūt pamatizglītību, kā arī vidējo izglītību, ir Rīgas Tālmācības vidusskola. Apzinoties dažādās izglītojamo vajadzības, skola nodrošina individuālu mācību plānu,  tiešsaistes un klātienes konsultācijas.

Visi mācību materiāli pieejami izglītības iestādes e-vidē un tiem var piekļūt 24 stundas diennaktī.

Izglītības ieguvi tālmācībā izvēlas cilvēki, kas vēlas apvienot mācības ar citām svarīgām dzīves norisēm. Tāpat šo mācību formu saviem bērniem izvēlas tās ģimenes, kuras dzīvo ārpus Latvijas, tomēr izglītību atvasēm vēlas nodrošināt dzimtajā valodā. Lai arī kādi būtu apstākļi un mērķi, tālmācība pieejama ikvienam – neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas.

Tālmācība ir mūsdienīgs un efektīvs izglītības ieguves veids, kas ļauj mācību procesu pielāgot mainīgajām dzīves prasībām. Vairāk pa e-mācībām un to sniegtajām iespējām vari uzzināt interneta vietnē www.r1tv.lv.