Nevar iedarbināt auto? Kādi tam varētu būt iemesli?

nevar iedarbināt autoAuto regulāra apkope un uzturēšana var prasīt daudz laika un rūpju, tomēr tam visam ir pamatojums – mazāka iespējamība nokļūt situācijās, kad automašīna nav iedarbināma un nespēj veikt tai paradzēto funkciju. 

Problēmu iemesli, kad automašīnu nevar iedarbināt ir gana daudz, tomēr ar dažām problēmām šoferi saskaras diezgan bieži, tāpēc šajā rakstā apskatīsim populārākos iemeslus, kas varētu būt iemesli šādām situācijām. 

Kas jāpārbauda, ja nevari iedarbināt auto?

Tukša degvielas bāka

Degvielas patēriņš veidojas ne tikai no tā, cik kilometrus Tu nobrauc. Savam auto būtu labi pārzināt ne tikai tā vidējo degvielas patēriņu, bet arī, cik aptuveni kilometrus tas spēj nobraukt ar degošu lampiņu.

Starpcitu, kondicionieris, smagsvars uz jumta vai piekabe, patērē vairāk automašīnas enerģijas, tādejādi ierastais vidējais patēriņš var nenostrādāt un degviela automašīnai beigties ātrāk nekā esi plānojis. 

Ja darbinot automašīnu, tā “nepielec”, tad uzreiz apskaties, cik ir degvielas atlikums. Lai priekšdienās šādas situācijas neatkārtotos, vai nu laikus apmeklē degvielas uzpildes staciju vai arī turi rezerves kanniņu ar degvielu savā bagāžas nodalījumā. 

Ja gadījumā esi neveiksmīgi pārsitis degvielas tvertni, tad vienīgais risinājums ir evakuators, lai auto nogādātu autoservisā uz remontu. 

Akumulators

“Nosēdies” akumulators nozīmē tikai to, ka auto nav iespējams iedarbināt, jeb to, ka tā enerģijas avots ir tukšs. Kas tam varētu būt par iemeslu? 

Auto šoferi bieži vien jau laikus spēj pamanīt akumulatora darbības problēmas, tomēr tikpat viegli šīs nianses var paslīdēt arī garām, un iespējams attapties tikai tad, kad akumulators jau vairs nespēj pildīt savas funkcijas. 

Akumulatora spēja darboties visbiežāk ir atkarīga no laikapstākļu ietekmes, kad tas tiek pakļauts papildu slodzei, kā rezultātā tā baterija straujāk nolietojas, nespējot kvalitatīvi pildīt savu uzdevumu. Arī ilgstoša dīkstāve automašīnai var vainagoties ar izlādējušos akumulatoru, tāpēc ir rekomendējams automašīnu ik pa laikam iedarbināt, it īpaši ziemā, kad ārā ir auksti – ik pa brīdim auto vajadzētu pasildīt. 

Arī ilgstoša mūzikas klausīšanās un gaismu atstāšana bez automašīnas iedarbināšanas patērē akumulatora enerģiju,  nedodot tam iespēju uzlādēties. Ar laiku arī šādas darbības ietekmē tā spēju ilgstoši funkcionēt. 

Ja akumulators ir izlādējies, Tava vienīgā iespēja ir lūgt līdzcilvēku palīdzību un to uzlādēt ar – kā tautā mēdz saukt šo uzlādes vadu – “krokodilu”. 

dzinēja problēmasAutomašīnas starteris

Dzinēju darbina starteris un, ja automašīnu nevar iedarbināt, tad viens no iemesliem var būt bojāts starteris. Bojātu starteri var atpazīt pēc klikšķēšanai līdzīga trokšņa, kas skan, griežot atslēgu, lai iedarbinātu automašīnu. 

Degvielas filtrs

Kā jau minējām, regulāra auto apkope var palīdzēt izvairīties no liekām problēmām, kas var mūs piemeklēt pat tad, kad vismazāk to gaidām. Degvielas filtrs ir viena no tām detaļām, kuru nemainot, rodas vairākas problēmas – viena no tām ir nespēja iedarbināt automašīnu. 

Filtrs rūpējas par to, lai attīrītu degvielas sistēmu no degvielas netīrumiem un citām piedevām jeb daļiņām, kas tajā ir nokļuvušas, tādejādi neļaujot nokļūt sistēmā. Ja šis filtrs netiek mainīts un ir pilns, tad vienā brīdī mašīna, sevi aizsargājot, var neļauties iedarbināšanai. 

Signalizācijas vai čipa baterijas

Dažkārt mēdz būt pavisam vienkārši iemesli, kas neļauj veiksmīgi iedarbināt automašīnu – piemēram, ja signalizācijas vai čipa baterijas ir nosēdušās. Tāpēc viena lieta, kas šādā situācijā ir jāpārbauda, vai gadījumā nav vajadzīgas jaunas baterijas. 

Drošībai vienmēr turiet rezerves baterijas automašīnā vai makā, tādejādi izvairoties no situācijas, kad auto nevar iedarbināt, bet esiet tālu no apdzīvotām vietām. 

rūpes par autoRūpes par savu auto

Regulāra autoservisa apmeklējums, eļļas maiņa un apkope ļaus ne tikai automašīnu ilgāk izmantot bez raizēm, bet arī vieglāk pārdot, ja kādu dienu šāda vajadzība būs. 

Laikus aprūpējiet auto, lai būtu viegli iziet regulāro tehnisko apskati un parūpējaties, lai vienmēr automašīnai ir arī kārtībā dokumentācija un apdrošināšana. Salīdzini OCTA cenas internetā un izvēlies to, kura ir visizdevīgākā un piemērotākā Tev un Tavai automašīnai!