Noderīgi padomi, kā iegādāties izdevīgāko auto apdrošināšanu

auto apdrošināšanaIkviens transportlīdzekļa īpašnieks saskaras ar apdrošināšanas izvēli un noformēšanu, taču tas nenozīmē, ka tas ir vienkāršs process. Piedāvājums ir gana plašs un atšķirīgs, lai būtu viegli pieņemt labāko lēmumu.

Lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk, esam sagatavojuši dažus padomus.

Saproti, kas nepieciešams

Lai apdrošināšanas polise būtu maksimāli efektīva, jāsaprot, kas tad tieši nepieciešams, kādi ir tie riski, kas noteikti būtu jāapdrošina. Skaidrs, ka OCTA ir obligāta prasība – tā nepieciešama ikvienam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē.

Taču šobrīd daudzi apdrošinātāji piedāvā OCTA polisi ar papildu riska segumiem lielākai drošībai. Savukārt KASKO apdrošināšana vairumā gadījumu ir brīvprātīga, taču tā sniedz arī lielāku aizsardzību.

Izvēlies labāko apdrošinātāju

Būtiskākais kritērijs, izvēloties apdrošināšanas polisi, bieži vien ir tās cena. Taču tam nevajadzētu būt vienīgajam faktoram – tik pat būtiski ir izvēlēties labu apdrošināšanas kompāniju. Tieši no kompānijas darbības būs atkarīgs, cik savlaicīgi saņemsi atlīdzību, cik liels būs atbalsts krīzes situācijā. Šo iemeslu dēļ vērts iepazīties ar citu autovadītāju rekomendācijām, palasīt atsauksmes, iepazīties ar statistikas datiem.

Pievērs uzmanību niansēm

Pirms līguma parakstīšanas svarīgi iepazīties ar visiem polises nosacījumiem. Piemēram, noformējot OCTA (uzzināt vairāk), jāpārliecinās, kāda būs tās darbības teritorija – Latvija, Baltijas valstis vai visa Eiropa.

Tāpat uzmanība jāpievērš apdrošināšanas riskiem. Noformējot KASKO apdrošināšanu, tos var izvēlēties, taču pieejamas arī pamata paketes, kur iekļauti vairāki riski. Lai pielāgotu polisi tieši individuālajām vajadzībām, vērts noskaidrot, vai pamata paketē iekļautos riskus var svītrot un mainīt.

Būtiska nianse, izvēloties KASKO polisi, ir pašriska apmērs. Tā ir summa, ko bojājumu gadījumā apdrošināšanas ņēmējs ir gatavs segt pats. Jo šī summa ir lielāka, jo mazāka būs apdrošināšanas polises cena.

Ja zaudējumi būs mazāki par noteikto pašrisku, tad apdrošinātājs nekādu kompensāciju neizmaksās. Pašriska apmēru nosaka automašīnas īpašnieks, izvērtējot savas iespējas un vajadzības.

Rūpīgi izlasi līguma noteikumus

Lai izvairītos no pārpratumiem un vilšanās, svarīgi rūpīgi izlasīt līgumu. Neskaidrību gadījumā vienmēr jākonsultējas ar apdrošinātāju.

Apdrošināšanas polises iegāde ir loti atbildīgs pirkums, jo tas var sniegt gan atbalstu, gan radīt virkni problēmu. Tieši tādēļ apdrošināšanas polise ir jāizvēlas rūpīgi.