Savai un mājas drošībai jāierīko zibens novedējs

Visiem zināms, ka pasargāt sevi ir svarīgi, taču brīžiem aizmirstas tik pašsaprotamas lietas kā zibens novedējs jeb ierīce, kas pasargā mūs no zibens spēriena. Katru gadu vairāki cilvēki iet bojā zibens spērienu dēļ, tāpēc atgādināsim sev un tuvajiem cilvēkiem par drošības saglabāšanu.  

Zibens novedējs

Vasara ir gadalaiks, kad no zibens spērieniem jāuzmanās vēl vairāk, un katram būtu sevi jānodrošina ar zibens novedēju. Šīs ierīces uzstādīšana jāuztic speciālistiem, jo tās pareiza uzstādīšana pasargā gan jūsu mājokli, gan jūs pašus.

Ir pieejami divu veidu zibens novedēji, no kuriem noteikti spēsiet izvēlēties sev piemērotāko. Ja vēlaties lētāku variantu, tad jums piemērots būs klasiskais jeb pasīvais novedējs. Kā tas izskatās? Uz jūsu mājas jumta tiks novietots metāla siets ar novedējiem no jumta. Vienīgais, kas varētu radīt neērtības, ir acīmredzamais kontūrs ap māju (uz kuru tiek novadīts zibens lādiņš), kas nepieciešams šāda veida ierīcei. Ja esat gatavs ieguldīt vairāk naudu, lai pasargātu savu dzīvojamo platību, tad aktīvais zibens novedējs būs domāts jums. Atšķirībā no pasīvā tipa, tam nav kontūra un tas nav pamanāms. Uz jumta tiek novietots viens aktīvs zibens novedējs un divi – mājas stūros.

Jāierīko zibens novedējs, bet nezināt pie kā griezties šajā jautājumā? Viens no labākajiem variantiem ir SIA “AURE-1”. Šajā uzņēmumā darbojas speciālisti, kuri ir sakrājuši jau 10 gadu pieredzi. Kas gan var būt uzticamāks kā pieredzējis speciālists? Ar jaunākajām tehnoloģijām uzņēmums jums palīdzēs ar jebkāda lieluma vai formas īpašumu. Uzņēmums piedāvā arī tādus pakalpojumus kā:

  • Projektēšanu un aprēķiniem;
  • Zibensaizsardzības izbūvi;
  • Sistēmas pārbaudi un mērījumus.

Pievērsīsim uzmanību drošībai un brīdināsim arī apkārtējos par zibens lādiņa bīstamību. Sargāsim sevi un uzticēsimies speciālistiem. Šādu izvēli jūs noteikti nožēlosiet, ja savā mājā jutīsieties droši.