Svētki ir lielisks laiks, lai dotu

dāvanas“Saņemšana nepastāv bez došanas”, jeb galvenā doma šajā teicienā slēpjas tajā, ka ja neviens nedos – nebūs arī kam saņemt. Dāvanu saņemšana vienmēr ir ļoti patīkams notikums. Reizēm tas var būt patīkams pārsteigums, reizēm zinām un gaidām dāvanas noteiktos svētkos, tomēr pats galvenais – dāvanas saņemt vienmēr ir patīkami! Tiesa, reizēm pieklājīgi pasakām paldies par dāvanu, jo tā īsti neatbilst mūsu gaumei, vēlmēm un ikdienas paradumiem. Tad nu visa atbildība uz dāvinātāju.

Arī dāvināt dāvanas ir patīkami – tikpat patīkami cik saņemt, jo jūtamies pacilāti un priecīgi, kad redzam dāvanas saņēmēja sejā patiesu prieku un sajūsmu par tikko atvērto dāvanu. Tieši tāpēc ar dāvanas izvēlēm jābūt precīzam – izvēlēties saņēmējam tādu dāvanu, kas patiešām patiks un sagādās prieku.

Padomi, kā izvēlēties pareizas dāvanas, sastopami internetā bieži. Kā izvēlēties dāvanas vīrietim, sievietei, pēc horoskopa, rakstura, hobijiem, vecuma un tā tālāk. Tomēr pats galvenais, pēc kā vajadzētu orientēties, izvēloties dāvanu – cik labi pazīstam dāvanas saņēmēju, ko par viņu zinām.

Izvēlēties dāvanu tuviniekiem ir daudz vieglāk – zinām viņu hobijus, lietas, kas viņiem patīk, dāvanas, kas varētu noderēt un sagādāt prieku. Tiesa, lielākoties ģimenes locekļiem izvēlamies praktiskas dāvanas, kas no vienas puses ir ļoti pārdomāti – cilvēkiem ikdienā ir nepieciešamas lietas. Tomēr reizēm nevajadzētu aizmirst, ka dāvanas ir priecīgi momenti – tām vajadzētu būt lietām, kuras ikdienā pats saņēmējs varētu arī neiegādāties. Tā pārsteigums un prieks būs vēl lielāks. Ja ir kāda lieta, kas pētīta jau sen, kuru dāvanas saņēmējs labprāt vēlētos, tomēr atliek pirkumu, jo tā nav ikdienas nepieciešamība – bingo – esam īstajai dāvanai uz pēdām. Arī tuvu draugu hobiji un aizraušanās zinām diezgan labi, tāpēc dāvanas uz svētkiem izvēlēties ir daudz vienkāršāk.

Nedaudz grūtāk ir izvēlēties dāvanas kolēģiem – te noteiktas normas un likumi. Ja draugu humora izjūtu labi pārzinām, lai izvēlētos arī kādu nedaudz smieklīgu un izjautrinošu dāvanu, tad ar šādām dāvanām kolēģiem jābūt daudz uzmanīgākiem. Tāpat, tik intīmas un personiskas dāvanas kā saviem tuviniekiem, kolēģim nekad neizvēlēsimies. Lai gan tas ir vispārzināmi, tomēr reizēm, izvēloties dāvanu, to piemirstam, pat neiedomājoties, ka saņēmējs dāvanu var iztulkot nepareizi.

Pirms dāvanu meklēšanas un lemšanas, ko īsti iegādāties, varam ielūkoties interneta veikalu piedāvājumā. Tur esošo preču dažādība ir tik plaša, ka varam gan veiksmīgi smelties idejas dažādām dāvanām, gan tās iegādāties, nestāvot garās rindās un neapmeklējot neskaitāmus veikalus.