Tiesības A kategorijā ļaus baudīt vasaru

Motociklu īpašā burvība 

Motocikli nevienu neatstāj vienaldzīgu, tie vai nu patīk, vai nepatīk un iedzen bailes. A kategorijas tiesības parasti ir otrā iegūtā apliecība, kas nozīmē, ka braucēji ir pieredzējuši braukt ar vieglo automašīnu, pārzina noteikumus un ir pilnvērtīgi ceļu satiksmes dalībnieki. Motocikls ir divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kuram var būt blakusvāģis. Motora tilpums ir 50 m3 vai lielāks un maksimālais ātrums pārsniedz 45 km/h.  

Motocikls sniedz citur neiegūstamas emocijas. Brīvība, dinamika un dzinēja spēks nav salīdzināms ar nevienu citu transporta līdzekli. Mocis ļauj pārvietoties krietni ātrāk, ļauj aizmirst par satiksmes sastrēgumiem un vieglāk novietot spēkratu stāvēšanai. Tāpat ar motociklu visbiežāk braukt ir krietni lētāk, kā ar vieglo automašīnu. Tiesības A kategorijā dos ļoti daudz ieguvumu.

A kategorijas tiesību iedalījums. 

Saskaņā ar CSDD informāciju, pastāv dažādas A kategorijas tiesību iedalījums:

  • A kategorija – motocikli un tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Vadītāja apliecība iegūstama no 24 gadu vecuma;
  • A1 kategorija – motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus. Vadītāja apliecība iegūstama no 16 gadu vecuma;
  • A2 kategorija – motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus. Vadītāja apliecība iegūstama no 18 gadu vecuma. Pēc diviem gadiem var kārtot A kategoriju;
  • AM kategorija–  mopēds, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3, bet ceļu satiksmē pieļaujamais braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h.

Padomi, braucot ar motociklu. 

A kategorijas tiesības nozīmē atbildības sajūtu. Protams, svarīgākais, braucot ar motociklu, ir ievērt drošību. Veicot dažādus manevrus, biežāk kā vadot vieglo automašīnu ir jāskatās spoguļos. Drošāk ir skatīties pār plecu, jo motociklu spoguļi ir salīdzinoši nelieli. Tādā veidā varēs veiksmīgi izvairīties no “aklajiem punktiem”.

Lietus laikā arī var komfortabli un droši braukt, tikai jāizvēlas piemērots apģērbs un jābrauc uzmanīgāk, pastiprināti sekojot līdzi zīmēm un kopējai ceļu satiksmei. Noteikti jāizvairās no straujas gāzēšanas vai bremzēšanas.  Krustojumos vēl lielāka vērība jāpiegriež zīmēm un labāk divreiz pārliecināties, ka citi braucēji ir pamanījuši motociklu un ievēro “Dodiet ceļu” zīmi.

Svarīgi ir tas, ka motocikli ir vieglāki par automašīnām, ko var izmantot, lai redzētu tālāk. Ja Tev ir A kategorijas tiesības un mocis, par vienu no lielākajām problēmām var kļūt svīšana, sevišķi, ja jābrauc pilsētas satiksmē karstās dienās. To palīdz atrisināt piemērots apģērbs, kas ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem.