Trīs praktiski padomi, kā izvēlēties atbilstoša izmēra viesistabas mēbeles

dīvāni no 220.lvIstabas iekārtošana ir ļoti radošs, taču tajā pašā laikā – arī atbildīgs process. Izvēloties piemērotākās mēbeles, jāņem vērā ne vien vīzija par telpas iekārtojumu, bet arī praktiskā puse – gan mēbeļu funkcionalitāte, gan izmēri. Turpinājumā daži praktiski padomi, kā izvēlēties piemērota izmēra mēbeles.

Plāno

Dīvāni un atpūtas krēsli parasti ir plānoti kā ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai tie būtu kvalitatīvi un arī atbilstoši izmēru ziņā (piemērotākos dīvānus atradīsi 220.lv). Tādēļ, pirms doties uz veikalu, svarīgi izmērīt telpu, kurā mēbeles atradīsies.

Protams, pirms tam arī  jāizveido izkārtojuma plāns un jāizlemj, kur stūra dīvāni un citas lielgabarīta mēbeles atradīsies. Lai to labāk vizualizētu, plānu var zīmēt uz grīdas (ja vien telpa ir tukša) – tajā vietā, kur plānots izvietot konkrēto mēbeli, atbilstošos izmēros var izvietot, piemēram, auduma atgriezumus vai papīrus. Tādā veidā būs vieglāk gūt priekšstatu, cik daudz vietas mēbele aizņems,  vai tā netraucēs citām mēbelēm un vai istaba neizskatīsies pārpildīta. Starp citu, skices var ērti pārvietot, līdz atrasts ideālais mēbeļu izvietojums.

Izmanto paklājus

Paklāji ir lielisks veids, kā telpu padarīt mājīgāku un iedalīt to nosacītās zonās. Piemēram, paklājs parasti tiek izvietots sēdēšanas zonā, taču arī te svarīgi, lai tas būtu atbilstošā izmērā. Lielgabarīta mēbeles var izvietot tā, lai vismaz divas to kājas atrastos uz paklāja, taču mazgabarīta mēbelēm, piemēram, kafijas galdiņam, būtu jāatrodas uz paklāja pilnībā.

Izvēlies piemērotu kafijas galdiņu

Kafijas galdiņu parasti novieto starp dīvānu un krēsliem – sēdēšanas zonā. Izvēloties šo mēbeli, jāatceras, ka tā augstumam nevajadzētu pārsniegt to mēbeļu  (dīvāna un krēslu) augstumu, starp kuriem tas atrodas. Tajā pašā laikā – tiem arī nevajadzētu būt pārāk zemiem, pretējā gadījumā tie radīs neērtības.

Mazā viesistabā viena lielāka galdiņa vietā var izmantot divus mazākus – tie neaizņems tik daudz vietas, turklāt būs daudz ērtāk pārvietojami. Izvēloties šādus risinājumu gan jāpārliecinās, ka cilvēkiem būs, kur novietot kājas.