Vai vari ietekmēt savas OCTA polises cenu?

octa poliseŠī gada sākumā plaši izskanēja ziņas, ka obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas jeb OCTA polišu cenas ievērojami augušas un, kā prognozē apdrošinātāji, turpinās augt. Bet, vai zini, kas veido tavas OCTA polises cenu un kā to vari ietekmēt?

OCTA apdrošināšanas pakalpojumu Latvijā nodrošina desmit apdrošināšanas kompānijas. Ja esi izmantojis to piedāvātos OCTA kalkulatorus, tad noteikti esi pamanījis, ka cenu piedāvājumi ir ļoti atšķirīgi.

Šīs atšķirības veidojas, jo katrs apdrošinātājs cenu nosaka, ņemot vērā dažādus risku ietekmējošus faktorus. Apskatīsim, kādi tie ir un, kā vari tos ietekmēt un dziļāk ieskatīsimies jautājumām par to, kas tad ir OCTA polise.

Spēkrata negadījumu vēsture

Tavi turpmākie izdevumi par OCTA polisi tiek noteikti jau pie potenciālās automašīnas iegādes. Ja konkrētā automašīna iepriekš būs iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā, tad turpmāk OCTA polisē šis risks būs iekļauts kā cenu paaugstinošs faktors.

Lai pārliecinātos, ka potenciālais spēkrats nav biežs ceļu satiksmes negadījumu dalībnieks un līdz ar to tam nav nodarīti būtiski bojājumi, ir iespējams pārbaudīt transportlīdzekļa negadījumu vēsturi.

Dati pieejami par reģistrētajiem OCTA gadījumiem, kas notikuši Latvijā un ārvalstīs par periodu, kad transportlīdzeklis reģistrēts Latvijā. Ar šī pakalpojuma palīdzību vari gūt priekšstatu par spēkratam nodarīto bojājumu apmēru un atlīdzības izmaksas lielumu, ja tas konkrētā negadījumā bija cietusī puse.

Bonus-malus klase

Šis faktors ir viens no būtiskākajiem OCTA polises veidojošiem faktoriem. Tas raksturo auto vadītāja braukšanas vēsturi. Vadītājiem bez iepriekšējas pieredzes tiek piešķirta 6. Bonus-malus klase.

Katra gada 15.septembrī šī klase tiek pārskatīta. Ja vien nebūsi izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, tad tava Bonus-malus klase tiks paaugstināta un līdz ar to arī OCTA polises cena būs draudzīgāka.

Transportlīdzekļa parametri

Octa polises cena atšķiras arī dažādiem transportlīdzekļu tipiem. Ja izvēlēsies braukt ar apvidus automašīnu, kura pilna masa ir lielāka kā vieglajam auto, tad arī turpmāk par OCTA polisi maksāsi vairāk. Ja vēlies, lai automašīnas uzturēšanas izdevumi būtu pēc iespējas mazāki, tad izvēlies savam maciņam atbilstošu automašīnu.

Transportlīdzekļa reģistrācijas vieta

Nav noslēpums, ka intensīvas satiksmes apstākļos mazākā neuzmanība uz ceļa var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Tāpēc, jo intensīvāka satiksme konkrētā vietā, jo lielāks risks, ka ceļu satiksmes negadījumi būs biežāk. Ja tavas automašīnas reģistrācijas vieta būs Rīga vai Pierīga, tad arī OCTA cena būs augstāka.

Daudzi no mums vēlas dzīvot sev ierastajā komforta līmenī, taču jārēķinās arī ar izdevumiem, kas tavu komfortu nodrošinās. Atceries, ka pirms savas OCTA iegādes der salīdzināt apdrošinātāju piedāvājumus, lai izvēlētos visizdevīgāko.

Izmēģini OCTA kalkulatoru un pārliecinies, cik tas ir vienkārši un ērti. Ievadot auto reģistrācijas numuru un apliecības numuru, pāris minūšu laikā saņemsi labāko piedāvājumu.